jey

Mate zkušenosti se semeny CHIA? Jestli ano, jak je užíváte? Do čeho je vhodné je přidávat?

Odpovědi
dědapetr

Příprava pokrmů
V roce 2009 Evropská unie schválila Chia semen jako nových potravin , což umožňuje až 5% z chleba produktu celkové hmoty. [ 8 ]
Chia osivo může za syrova jako celek semeno, poskytující bílkovin, tuků a vlákniny. [ 9 ] Pozemní Chia semeno je někdy přidaný k pokrm , hrubá mouka z opékané kukuřice jader. Chia semena umístí do vody nebo ovocné šťávy jsou spotřebovány v Mexiku a známý jako Chia fresca . Nasáklé semena jsou želatinové ve struktuře a jsou používány v kaše , kaše a pudinky . Pozemní Chia semeno se používá v pečené zboží, včetně chleba , dortů a sušenky .
Chia výhonky se používají podobným způsobem jako vojtěška klíčky v saláty, sendviče a jiné pokrmy. Chia klíčky jsou někdy pěstuje na porézní hliněné figurky, které vedlo k populární americké kulturní ikona Chia Pet .

James1

Přidáváme je do jogurtů, do tvarohů, ovocných a zeleninových salátů, taky do pečiva (je vláčné) a nápojů (semena chia nejsou tvrdá při kousání a v nápojí želírují)…dají se použít prakticky do čehokoliv.