Kelt

Máte zkušenosti s učením se více jazyků najednou?

Máte někdo zkušenosti s učením se několik cizích jazyků najednou? Četba, poslech,slovíčka a pod, každý den několik desítek minut. Například koupím si učebnice pro samouky, které mají i zvukovou nahrávku. Nespěchám, nemám žádný termín a nemíním dělat nějaké zkoušky. Prostě základní slovní zásoba a gramatika na pochopení textu a překlad se slovníkem. Zkoušel to někdo? Kolik jazyků maximálně by se mělo probírat? Tím nemyslím, že bych se učil 100 jazyků a denně se naučil jednu větu např. Tak děkuji za rady a zkušenosti.

Nejlepší odpověď
Rokio

Podle mě je nejlepší učit se cizí jazyky postupně. Maximálně však dva najednou. Dobré je chodit na kroužek a tam dávat pozor a dělat úkoly, které z kroužku dostaneš. Dále komunikuj s cizinci, které potkáš na ulici nebo přes Facebook, pokud má jeden z tvých známých za kámoše cizince. Naopak není dobré šprtat se ze slovníku.