Surikaty

Máte zkušenosti s daňovým přiznáním přes internet?

Potřebuji vyplnit daňové formuláře Přiznání k dani z příjmu, jelikož čas deadlinu se blíží. Dělám to prvně a nevím jak úplně na to. Nevím, jestli si mám objednat nějakou účetní, která zpracuje nebo si to udělat sama. Našla jsem si i nějaké online aplikace:

Nevím, jestli to je ale všechno tak jednoduché, jak se tváří. Možná jo. Nevím. Já jak vidím ten růžový formulář tak se v tom moc nechytám… Máte s tím někdo zkušenosti? Jak to děláte vy? Využíváte něco takového, nebo si to necháte zpracovat? Máte nějaký tip?
Díky!
P.s. mám datovku, takže bych to ráda podala přes internet.

Odpovědi
Tw!st

Dělám to přes aplikace

Používám onlinepriznani.cz

Dochy

Mám na to účetní

Já jsem zaměstnanec, takže se o to nemusím starat. Ale párkrát jsem si to zkusil. Doporučuju doběhnout si pro papír někam na FU, tam je to i s vysvětlivkama. Takže pak svůj „elektronický“ postup můžeš ověřovat proti informacím na tom papíře. Alespoň když to budeš dělat poprvé.

mosoj

Dělám si to sama (sám)

EPO pro laika ne !

Využij nějaký interaktivní formulář. Je jich netu více.

Zde je pro absolutní laiky.
https://www.on­linepriznani.cz/ma­in/index.php?new_ses­s_name=&PHPSES­SID=a380sj9tqhac4eg1b89of­hugl5&opstep=1

mosoj

Pak musíš přes to EPO !!! Nicméně tam je to vyplňování trošku jiné než do originálního formuláře. Nicméně to skus. Jde to také krok za krokem a na závěr je automatická kontrola formuláře, kde jsou vypsané případné chyby s vysvětlením. Klepnutím na chybu tě to vrátí na to místo ve formuláři kde se ta chyba vyskytuje, k opravě. Chybně vyplněný formulář tě to nedovolí odeslat, nicméně případné chyby v účetnictví ti to nenajde ani neopraví.

mosoj

Pokud máš datovou stránku, musíš podat elektronicky EPO!! Jinou formou ti to na berňáku nevezmou.