Hufnágl

Máte zkušenosti s automatickou bruskou pilových řetězů?

Pokud ano, kolikrát se dá řetěz nabrousit?

Nejlepší odpověď
zjentek

No to snad jak který… máš kvalitní řetězy a méně kvalitní, ty laciné budou z nekvalitního materiálu. Dále jsou typy řetězů, délka výška šířka „zubu“, laicky řečeno, v tom všem se liší. Tak třeba řetěz na mašinu k průmyslové výrobě palivového dříví přebrousíš max. 7× a je po něm. Dlouho ti nevydrží, bo mašina jede denně třeba 12 hodin, takže řetěz je brzy tupý, podle druhu a kvality dřeva. Takže jeden řetěz máš třeba na týden. Taky záleží, jak si automatickou brusku nastavíš. Ty brusky od 100k kaček nahoru mají funkce, které můžeš a nemusíš použít a podle toho i ubývá materiál řetězu při broušení. No a když se vrátíme k nekvalit. materiálu, tak je jasný, že řetěz z „bláta“ se brzy ztupí a bude třeba brzy přebrousit, takže pokud řetěz na kvalitní profesionální brusce nabrousíme 7–10× a pak je po něm, tak na kvalitním řetězu od zakoupení po poslední broušení nařežeš dřeva řádově v desítkách násobně více, než na řetězu z bláta.

Další odpovědi
Emefej

Zkušenosti nemám. Řetěz si nechávám brousit od profíka.
Byl broušen asi 12 krát a je stále plně funkční. Profíci při těžbě mají spotřebu 2–3 kusy ročně (ale to je neporovnatelná zátěž).

Kryšpín

Příbuzný si zakoupil brusku na řetězy vyrobenou v rákosí asi za 800 no je to hrůza, nastavení 1 desetina žádná míra.
K tomu si zakoupil mot. pilu rovněž z rákosí za 3000 nejdříve odešla lišta, zakoupil Oregon, poté řetěz zakoupil Oregon v zápětí přestala mazat, poté odešla zapalovací cívka a to celkem pracovala asi 3 hodiny.

honza19hk

Ne,ty nemáš pilník?