tanule

Máte zkušenost s kompletním „inteligentním domem“?

Narazila jsem na inteligentní domy, tj. plně automatizované domy, např. http://www.elek­tromika.cz/na­bizime/inteli­gentni-domy/ a říkám si, jestli to někdo skutečně má? A pokud ano, je to skutečně tak super? Osobně k tomu jsem trochu skeptická, protože 1. nevěřím tomu, že by to bezchybně fungovalo a 2. mi to připomíná plno sci-fi hororů :D Ale možná to je fakt skvělá věc. Částečně mě to i láká. Budu vděčná za vaše zkušenosti nebo jen názory.

Odpovědi
elkon

Myšlenka dobrá, ale při dnešní kvalitě čehokoli, jsem rád že fungujeme tak, jak fungujeme. Nerad bych se dočkal toho, že nás někdo vykrade, protože selhala technika a dveře nebyly zamčené, případně se samy odemkly, nebo zůstaly zatažené žaluzie a museli jsme je vytahovat klikou (pokud bude k dispozici) a pod. Pokud se někdy dočkáme toho, že firmám bude záležet na prestiži a začnou vyrábět kvalitní výrobky (a za dostupné ceny), tak můžeme o technických vymoženostech uvažovat. Zatím můžeme jen vzpomínat, že nám kdysi vydržela např. automatická pračka přes 20let a pokud se porouchala, tak ji servis opravil. Dnes máte po záruce většinou smůlu.

dubraro

Mám zkušenost s tím, jak se takový dům připravuje a to i v dost velkém měřítku (komplex několika budov). Bezpečnost těchto technologií se zkoumá velmi podrobně.