Máte zkušenost s atletikou?

Mám dotaz ohledně sportu.Chtěla bych chodit na atletiku.Nemám s ní ale sebemenší zkušenost a tak prosím ty z vás,kteří někdy chodili na atletiku nebo na ni stále chodí,jestli by mi nenapsali něco o atletice-co vše obnáší,jak je náročná oproti jiným sportům atd.Je na ni důležitá ohebnost či jiné tělesné předpoklady?Děkuji za Vaši odpověď!

Nejlepší odpověď
arygnoc

atletika je široký pojem ( http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&book=a&vy­pis=1&dotaz=a­tletika&pag=1 ):

atletika

  • (grécky áthos – zápas) základné športové odvetvie. Zahŕňa chôdzu, behy, skoky, vrhy, hody, zápas a rohovníctvo.

atletika, ľahká

  • športové odvetvie zahŕňajúce behy, chôdzu, vrhy, skoky, hody a ich kombinácie.

atletika, ťažká

  • športové odvetvie zahŕňajúce zápas, vzpieranie, preťahovanie lanom a box.

mala by ste vedieť, čo chcete.
veľa Vám môže poradiť i športový alebo dorastový lekár podľa telesných dispozícií.
a je to veľa i o vôli.

Zdroj: http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&book=a&vy­pis=1&dotaz=a­tletika&pag=1

Další odpovědi
Michal Kole

Raději se NAUČ PLAVAT.

Při plavání nehrozí takové rizika úrazu jako při přeskakování překážet, skokách do všky do dálky, …

RyuzakiKate

Jo, Michal má pravdu. Jestli na těláku děláte „na zahřátí“ atletickou abecedu, tak určitě víš, jak směšně to vypadá :D