Avatar uživatele
Kepler

Máte výhrady k nějakému etniku, a přesto při setkání s konkrétní osobou předsudky někdy padají?

Musím přiznat, že ačkoliv jsem poloviční rasista, někdy jsem měnil názor. Nakonec mě přesvědčila jejich osobnost. Ať už to byl Afričan, Asiat, Arab nebo Rus. S těmi všemi jsem si povídal.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1384 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Rusové – nicméně evropští jsou i prima lidé. Asiatští (tedy větší část) jsou mimo naše chápání.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Pracovně jsem jednal s Japonci, Korejci, Němci, Holanďany. Občas tady přijedou různí cizinci a je s podivem, že si mne všichni pamatují, zvláště, když s nimi prohodím pár slov v jejich mateřštině.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Všetci sme ľudia. To, že niekto má iný vonkajší vzhľad z neho nerobí nečloveka. Dôležité je (aspoň pre mňa) čo má človek v sebe, jeho myslenie a činy, nie akou rečou hovorí.
Mnohí vidia iné etnikum ako tovar vo výklade, sprostredkovane z obrazovky tv alebo pc, od susedy, alebo kolegu a hneď si myslia,i že už o ňom vedia všetko. Ale len oči nestačia na spoznanie, to iste viete, preto vchádzate do obchodu a tovar hodnotíte aj inými zmyslami.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ano a ano. :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Předsudky se snažím nemít, ale mívám. Ano, často padají.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek