Spartaboy

Máte výčitky když se věnujete věcem které vás baví ale jinak vám nic nepřináší že ztrácíte čas?

Mě hrozně baví hrát PC hry a jedna která zabere hodiny času tak způsobuje že ji ani nehraji protože mám výčitky. Vlastně to zaplatím a dříve to tak nebylo ale poslední dobou to ani kvůli těm výčitkám nehraji. Chtěl bych se těch výčitek které mě asi naučila mamka zbavit. Vím že odpůrci PC her a starší generace teď asi budou vést nevhodné poznámky typu tak to nehraj jsou to blbosti a ztráta času apod. To je stejné jako kdybych já jim říkal že Švejk je blbost. Já z té hry mám to že mě obrovsky baví ale mému naprogramování to zřejmě nestačí a mám výčitky a nedokážu se k hraní dokopat. Ale bohužel se to týká i čtení knih. Poslední rok a půl byl můj život náročnej a stresující a já přestal i číst. Chci být zas jako předtím.

Odpovědi
Malvína

Dělám a podnikám jen takové činnosti, které mi něco dávají. A všechny tyto záležitosti mě zároveň i baví. Na hru se vyprdni, když sám říkáš, že z ní nic nemáš a ještě tě to trápí. Najdi si jinou.

iceT

Ó nikoliv, věnuji se výhradně věcem, které mě baví a přinášejí mi radost, a ten čas s nimi ztratit prostě musím.

Midas

Lhal bych, kdybych řekl že ne. Seriály, filmy, polehávání, nadmíra myšlenek a snění, nezdravé jídlo (jako nadváhu nemám ani nemám špatnou kondici, ale štve mě, když často jím sladkosti nebo různá smažená a rychlá jídla, když se snažím cvičit a žít zdravě).
Výčitky z toho mívám, pak se ještě k tomu stupňuje ta nadmíra mylšnek, která se upíná k negativitě a pak nastupuje sebelítost.

Všechno je to o zvycích a disciplíně (síle vůly). Zvyky utvářejí naše schopnosti a vlastnosti (tzn. chrakter/osobnost) a musíme se někdy překonávat k povinostem nebo k tomu, co chceme dělat – což by taky měly být povinosti. Když už se ale z těch činností stanou zvyky, tak už to pak jde snáz = automaticky, stane se to naší součástí a my se už ani nemusíme do ničeho nutit. Základem je vybudovat si ty zvyky a to chce do začátku trpělivost a to překonávání (nechuti, lenosti). I hraní PC her, naše živtospráva, a ostatní činnosti, kterým se věnujeme jsou o zvycích – v mnohých případech jde spíš o ZLOzvyky (tzn. negativní zvyky, které nám nic nepřinášejí nebo nám nejsou moc užitečné a které nechceme. Některé z nich nás mohou dokonce ničit až zabíjet – polehávání, nezdravá životospráva, kouření, alkohol,…).