IQ tykve

Máte ve vašem regionu lidový název psychiatrické léčebny ?

U nás, na Opavsku se ji říká třináctka, podle čísla popisného.

Jsi zralý)á) na třináctku, patříš na třináctku atd..

Nejlepší odpověď
Lucijej

U nás se nic takového nepoužívá. Zřejmě tu jsou všichni psychicky stabilní :o)

Další odpovědi
iceT

U nás se říká jsi zralej na Šternberk nebo tak nějak,hlavně jsem si jistá tím města.Jinak blázinec.

tesss88

V brně se říká šaškec..a pokud jde o to ,když se říká že někdo někam pojede…je to proto ,kdo jakou léčebnu v okolí má… u nás se říká -pojedeš do kromclu ,v ostravě seš na opavu atd.
Doplňuji:
šaškec(to je jediná hantýrka co znám)

MonkeyKing

U nás říkáme: Pojď půjdeme domů! 😁 😁

anonym

Půjdeš do Ruska,ty půjdeš.( mezi K.Vary Prahou obec Petrohrad)

Anuket

Na Opavsku bydlím, ale tohle slyším prvně.

Jeden čas jsem bydlela ale v Mladé Boleslavi. Nedaleko ní, v Kosmonosích je také PL… Je pěkně na kopečku, na super vyvýšeném místě. Tak se říkalo „A co takhle výlet na kopeček?“ 🙂

Braník

Na Plzněnsku se říká,že jsi zralej na Dobřany.

anonym

Na novojicku je známý výraz blázinec, každý ale také ví, co je to pakárna.

marci1

U nás se říká : Jsi na Opavu.

IQ tykve

Anuket, pravděpodobně jsi mladšího ročníku. V Budišově, odkud pocházím, se tak říká dodnes. 🙂

Anuket

S odstupem času si tak říkám… Vždyť má číslo popisné 88, ne? :)