Kepler

Máte už naplánovanou dovolenou, nebo o ní přemýšlíte?

Napadlo vás někdy, že nejlepší dovolená by byla, kdyby si ji každý partner naplánoval sólo? To by teprve byla dovolená, kdy byste si opravdu mohli dovolovat, ne?

„Rodinná dovolená je pokračováním manželské války na jiném území.“
Gabriel Laub, český esejista a novinář 1928 – 1998

Nejlepší odpověď
gecco

😉
…„si ji každý partner naplánoval sólo“…
Tak to u mne často chodí…
😉
Ale ne – neplánuju dovču, budu si dovolovat po malých ´kouscích´ – prodloužené víkendy…
😉

Další odpovědi
Emefej

Dovolenou a podobné malichernosti plánuje manželka. Mě pouze sdělí částku a do kdy se to musí zaplatit. Osobně si plánuji výpravy za šutry, pokud vše vyjde podle plánu, tak to bude koncem září týden v západní části pohoří Atlas.

Arne1

Něco je naplánované (například zítra odjezd na 10 dnů Bělorusko + LItva), o další se uvažuje a čekám na nějaké bombasticky levné letenky

Jiří Bohumil

Já už mám dovolenou celý rok, takže když tak, tak když se něco výhodného „namane“ tak vyrazíme. Ale teď už, v poslední době, ani to ne. Jsme už moc líní a nechce se nám cestovat a tak cestujeme 10 minut na chatu.:-))) „Na samotě u lesa“.
Jinak ale, celý život, skoro každý rok a pokud byly děti do 16-ti let, tak jsme dovolenou plánovali a vyráželi, buďto u nás, nebo k moři a s autem a postaveným přívěsem.
Později, od cca 50-ti let, už pouze s manželkou a většinou přes cestovky k moři.
Moře mám stále moc rád a Chorvatsko bylo a je naše druhá „domovina“.
Bohu díky, manželské války u nás zvykem nebyly.
A k tomu plánování dovolené „sólo“.
I v mé přízni tyto snahy a nápady byly, a u všech to nakonec skončilo stejně rozvodem.:-(

Nuk nuk

Nějakou představu už mám. Obvykle jezdímě začátkem léta do Prahy – tedy děti za babičkou a pa kněkdy během léta jedeme pod stan na Svitačku.
Celorodinnou dovolenou každoročně plánuje manžel, obvykle to dělá stylem, že se tak den dva před odjezdem dovím, kam a kdy odjíždíme. Většinou ale nepřekračujemě hraniční čáru, jen loni jsme byli na Slovensku.

Jet každý zvlášť by asi u nás nemělo to kouzlo. Jednak část léta, jak už jsem zmínila, trávím já s dětmi mimo domov bez manžela (a manžel si užívá ten prázdný barák) a jednak během roku on občas vyrazí někam zase bez nás. Dovolovat si, co? Jako že bych ho programově o dovolené podváděla, myslíte? :) Tak za a) to s dětmi na krku moc nejde, za b) to není můj styl a už vůbec ne programově, a za c) mám docela dost důvodů to neudělat.

Lamalam

Jasno mám pouze pokud jde o termín (dovolenou mi nařizuje zaměstnavatel). Teď se doma dohadujeme, kam pojedeme. Děcka chtějí do tepla, já naopak někam k polárnímu kruhu, manžel by chtěl asi taky na jih, ale má hlas pouze poradní. Ještě nevím, jak se rozhodnu.

marci1

Sólo není pro mě. A jestli nějaká bude, se ještě uvidí. Práce mě baví. 🙂
Takový Donald Trump tvrdí: "„Neberte si dovolenou! Jaký to má smysl? Pokud si potřebujete odpočinout od toho co děláte, děláte asi něco špatně. Miliardáři si nepotřebují odpočinout, jejich práce je baví.“ 🙂

Jana5678

Já letos jedu na dovolenou s mojí kamarádkou do Albánie, kde se těšíme na dlouhé túry po horách. Proto jsem si koupila nová trička a jsem s nimi nadmíru spokojená. Trička jsou vyrobena z měkkého a příjemného materiálu, který je ideální na každodenní nošení v horkém počasí. Mají moderní střih a barvy, které mi sluší a určitě se mi v nich bude dobře chodit na dovolené.

Michálek1245

Letos jsme ve fázi spíš toho, že zatím plánujeme. Ale jako ještě uvidíme, jak to bude. Přemýšlíme nad tím, že bychom využili cestovní kancelář. Zatím jsme vždycky jezdili po vlastní ose, vše si plánovali sami, včetně letenky a tak dále. No, teď si říkám, že bych si to možná taky užil i tak, že se někdo stará o mě a mám to bez starostí. :)

Kepler

Lamalam: tož přijeď k nám do Čeladné, tam máme fšecko, včetně kryoterapie. Takovou kosu nemají ani v Rusku. http://www.ce­ladna.eu/volny-cas/golfova-hriste/stranka-2/#items

Lamalam

Kepler > v Čeladné to znám, není to tam špatné, ale upřímně – Island je Island 🙂

Kepler

Nuk nuk: nemusí jít přímo o podvádění, ale o svobodu: půjdu si tam, kde chci já, vrátím se až budu mít chuť, koupím si co se mi líbí…atd. Partneři ti do toho obvykle dost kafrají a máš to jako doma v paneláku.

gecco

Bombastickej výraz kozla…
😉

Kepler

Že jo? Jakoby říkal „tak a jdu, klidně se třeba po*er…“