Rokio

Máte úctu ke starým bláznům?

Staří lidé si zaslouží úctu a respekt. Existují i staří lidé, kteří jsou duševně nemocní. Na světě je spoustu starých schizofreniků, maniaků a starců s demencí.

Máte i k těmto lidem úctu a respekt?

doplňující otázka: Zaslouží si i neléčení staří duševně choří lidé úctu z vaší strany? Řada z nich toho pro společnost tolik udělala a navíc platí pravidlo, že starší jsou společensky významnější než mladší.

Chováte úctu i ke starým chovancům v zabezpečovací detenci?

Předem vám děkuji za odpověď a přeji vám pěkný víkend!

zdroj obrázku: pixabay.com

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Fm2.0

ne

Úctu prokazuji těm, kteří si to sami zaslouží nebo kteří jsou sami uctiví. Na věk nedbám vůbec. Viděl jsem plno starých lidí plných nenávisti a s neuvěřitelně sprostou mluvou. A plno mladých s dobrými mravy, kteří jsou slušní a uctiví. Ne všichni staří si automaticky zaslouží respekt.
Bláznem bych nikoho nenazýval. Co se (psychicky) postižených týče, ti si zaslouží ohledy, trpělivost a péči (to je rozdíl oproti respektu). Není žádný důvod k nim chovat respekt. Za co? Proč??

Společenská významnost se určuje podle postavení, pravomocí, majetku, zásluh. A pohlaví nebo věk se zohledňuje jen málo. I když podle etikety by se mělo dbát právě na to.

Další odpovědi
jsemjá

jiná odpověď

Je pravda, že staří lidé, toho už hodně zažili, a bez některých, bysme nemohli žít, tak jako teď, ale ne všichni, jsou dobří, jak řekl kolega. Lidé, kteří mají stařeckou demenci, nejsou blázni, je to úplně normální. Ani staří lidé s různými psychyckými poruchami, nejsou blázni, i když je tak, někdo nazývá. Bláznem se nazývají hlavně ti, kteří třeba z radosti přepadávají a znásilňují ženy, a ti, co utíkají z léčeben. Ale stejně, Rokio, o čem to zase přemýšlíš?