Máte tu někdo zkušenosti s dronem? Jaké?

Uvedete i jaký typ konkrétně máte?

Odpovědi
Roman71

S dronem? Mám běžnou RC kvadrokoptétu, bez možnosti jakéhokoliv autonomního pohybu. Tím pádem se na mne legislativa, která se týká provozování dronu, nevztahuje. Na RC model se vztahují mírnější pravidla.

Doplňuji:
Auťáčku, ano. Pokud RC kvadrokoptéra nespadá do kategorie autonomních modelů, ani do váhové kategorie 0,91–25kg, vztahují se na ni jiná pravidla. Nicméně i pro „hračky“ platí jedna důležitá věc: neohrožovat letový provoz!
Jak by se to mohlo stát? Snadno. Pokud bych s takovou hračkou létal na letišti nebo v jeho těsné blízkosti, které spadá pod správu civilního letectví, narušoval bych letový provoz. Stejně tak, kdybych se „nedopatřením“ dostal do nějaké nižší letové hladiny pro civilní letadla. Asi dlouho a těžko bych pak někomu vysvětloval, že vysílačka má dosah pouhých 300metrů a že jsem si tam přišel jen tak pro zábavu prolétnout.

Další věc je odstup od pozemků a obytných budov. Asi těžko by někoho napadlo pouštět letadlo z okna paneláku a snažit se s ním do stejného okna i přistát (i když by se nejspíš takoví jedinci také našli).

Jediná věc, která ve mně vyvolává otázky, zda si jako majitel RC letadla a kvadrokoptéry s váhou pod 0,91kg mám vést letový deník?
Přiznávám se, tohle je pro mne novinka.

autacek

Roman71 pochopitelně plácá nesmysly, najdi si předpis viz odkaz co jsem dal v té Tvé druhé otázce.

Legislativa pojem dron nezná, vše jsou to bezpilotní systémy. Zásadní rozdíly v omezeních jsou dle hmotnosti stroje a pak v jeho využití pro komerční, či nekomerční účely.

mzm

autacek: a bezpilotní systémy znamená, že tam nesedí pilot, nebo že je stroj autonomní a nepotřebuje pilota ani mimo stroj?

autacek

bezpilotní že tam nesedí pilot a autonomní, že jsou schopny samostatného letu (třeba dle gps),
když se podíváš na ten předpis, je to tam definováno, s letovou hladinou i obrázky.