BergySeltzer

Máte tip na sport posilující horní polovinu těla, nezatěžující ale páteř? Více v popisu.

Chodím pravidelně na RHB spojené s posilovnou, ale není to nic, co bych dělal s radostí. Co se týče horní poloviny těla, tak už dále jen chodím plavat. Dolní polovinu těla zaměstnávám podstatně více.
Sport by neměl zatěžovat páteř hlavně ve vertikalním směru ve způsobu stlačování zhora a zvedání, čili nic, jako bowling, volejbal..
Přemýšlím o tenise, avšak zatím nemůžu najít ochotného protihráče. Ideální by mohla být lezecká stěna, ale na to asi nemám „koule“. Uvítím každý nápad a předem díky.

Nejlepší odpověď
gecco

Plavání je ideální, cokoli jiného páteř natahuje a stlačuje (stěna – hrozí i rázy…)…
Nejmíň možná veslování či pádlování, doma (bez trenéra) ještě šplh (klidně technickým vybavením – jumar), kliky (s různou polohou rukou), shyby…
Ale zkus se toho rehabiliťáka poptat na posilování vnitřního svalstva (břicho, páteř), pokud můžeš, pak i na cviky s rotací – ale vřele doporučuju se cviky naučit pod dohledem provádět technicky správně – jinak si budeš ubližovat…
😉

Další odpovědi
Klaproth

Lukostřelba.

dubraro

Veslování.

zjentek

Šplh, vis… vlastně všechny ty ležérní pohyby, který pozoruješ u opice, krom těch vyloženě krkolomných..
No, co se dá dělat, dříve , či později se budeme muset vrátit na stromy, ale zatím ti postačí i nějaký spodní větve ;)

BergySeltzer

zjentek: Beru banán a valím do parku :D Ale, mám pocit, že jsi tu psal, že jsi z Háje ve slezsku a tam údajně sídlí nějaký borec, co vyrábí luky (reakce na Klaprotha – díky) dokonce pro světovou špičku. Nevíš o tom něco? Protože je dost možné, že jsem to popletl a gůgl při letmém prohledání jednoznačnou odpověď nedal. Nemám to daleko a případně bych za ním vyjel na exkurzi.

zjentek

Háj ve Slezsku? Do háje, kde taka ďura přesně leží? Sory jako, neznam. Ale připommělo mi to jednu mou otázku, hned teď ji obnovím!
Zatím ber banan a dělej tu opicu, kašli na luky. Jestli jsi podle čínskýho hor. buvol, nebo tak něco, tak to pro tebe třeba nebude tak easy, ale rozhodně tě to posílí více, nežli střelba z čehokoli, leda bys střílel z balisty, to by tě posílilo hodně ;)