zivnostnicek

Máte tip na spolehlivý kalkulátor daní pro OSVČ?

Ahoj.
Jsem OSVČ. Mám živnost volnou v IT. Chci tedy uplatnitna náklady paušál, který činí 60%.

Rád bych si vypočítal Výši daně, kterou budu muset zaplatit za rok 2017.
Když se snažím zadávat údaje do různých daňových kalkulaček online. Vychází mi to vždy zvláštné.
Třeba tady: https://www.kal­kulackaosvc.cz/?ty­pe=fee

  1. Když zadám v této Daňové kalkulačce: Příjmy: 25 000 Kč a Paušál 60% – vychází to, že bych měl zaplatit: 50 545 Kč? Není to blbost?
  2. Když zadám příjmy 250000 Kč a paušál 60%. Stejně to vychází daňová povinnost 50 545 Kč.

Není to divný?

Díky moc za odpovědi.
Martin

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Není to prostě jen součet minimálního zdravotního pojištění a minimálního sociálního pojištění a vlastní daň nula?

Vždyť je to rozepsáno dole.

Další odpovědi
ivzez

Částka 50.545 není daňová povinnost, je to součet daně a odvodů na sociální a zdravotní pojištění. Pojistné musí OSVČ hlavní odvést i v případě, že nedosáhla žádného zisku.

Na té samé stránce máte vpravo nahoře odkaz
vedoucí na vysvětlení výpočtu:
https://www.kal­kulackaosvc.cz/po­pis-vypoctu-odvodu-osvc
(podle mne tam je výpočet vysvětlen srozumitelně).

Nesouhlasím s částí odpovědi Hlady dole v diskuzi:
Sociální pojištění je povinné pro zaměstnance a OSVČ hlavní.
Pro OSVČ vedlejší až od příjmu ± 65.000 Kč za rok.

Před internetovými kalkulačkami bych dala přednost Excelu.
Stáhněte si z webu finanční správy formulář daňového přiznání pro Excel,
dosaďte přesné údaje a vyjde Vám daň.

(S formuláři FS mám dobrou zkušenost, vzorce v nich jsou na rozdíl od internetu správné.)

Hlada

http://www.rtshop­.cz/cz-detail-1198935-kalkulacka-kenko-402.html

Hlada

Jestli chceš být OSVČ, musíš se samostatně seznámit se základními zákony. Nejlépe v původním znění. Velice zjednodušeně. Zdravotní pojištění musíš platit bez ohledu na příjem, sociální není povinné, neplatit ho je ale nerozumné.

zivnostnicek

Takže zaplatím 50 545 Kč i když jsem moje příjmy za rok 2017 budou 25 Kč?

zivnostnicek

Moc tomu nerozumím stejně.