zjentek

Máte taky takový vnitřní dojem, že jménem ČESKÝ STÁT (CS!) bychom na svět působili mnohem silnějším vnějším dojmem?

CZECH STATE!

A taky bychom do budoucna nemuseli řešit, jestli CZECHIA není náhodou opravdu podobná ČEČNĚ (ChECHNYA).

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… název CZECHIA se objevuje už v Rychlej Šípech, asi tolik, že je někdo nečetl a pak se diví, kde se ten název vzal, za to opravdu nikdo nemůže …

… mimochodem, jestliže se furt vracíme ke skautům a sokolům, neměli bychom zapomínat na jejich písně: https://vlast.cz/6-cervence-sokolici/ (Oře tam Čechie, máti naše drahá SOKOLSKÝ DEN) https://vlast­.cz/pisen-moravskych-sokolu/ (“Morava s Čechem jedno je,
zas česká sláva ožije;
Ať žije naše druhá vlast,
bratrská Čechie!” PÍSEŇ MORAVSKÝCH SOKOLŮ ) … to jen pro oživení paměti …

Další odpovědi
cochee

Nemám takový vnitřní dojem. „Český stát“ se mi zdá ještě hovadnější než „Česko“ a „Čechie,“ zkratka „CS“ přitom není relevantní, pro většinu cizinců nic neznamená a našinci je to si myslím jedno.

aliendrone

Čechie jsou saláti, HIP HIP Rapid!! Chudák Jarka Metelka… ;) :D :D

anonym

Dokud si do čela budeme volit převážně nesnášenlivé hlupáky pak je úplně jedno jak se jmenujeme, svět nás pozitivně vnímat nebude jen kvůli názvu.

Pokud klesneme k tomu že budeme na oko tunit svůj název ale s úrovní politické reprezentace nebudeme dělat pozitivního vůbec nic, skončíme jako severokorejci. Ti také nikdy nevyváží fakt, že jim vládne zrůdná kreatura svým hrdým názvem „Korejská lidově demokratická republika“ 🙂