AndreaBab

Máte někdo problém s alimentama?

Ahoj, potýkám se s bývalým partnerem.. Máme roční dcera a on mi vůbec neplatí výživné.. Máte někdo nějakou zkušenost co s tím? Předem děkuji. Andrea

Nejlepší odpověď
Drap

Podat trestní oznámení

Další odpovědi
terry

Kamarádka.
Podává pravidelně trestní oznámení. Nejsem si jistá, ale myslím, že co 1/4 roku.

anonym

znám někoho, kdo dostal za neplacení alimentů exmanžela do kriminálu a ten po odsezení platí stejně jen občas, pak znám někoho, kdo podal několikrát trestní oznámení a neplatič nikdy nic nezaplatil, ani nebyl potrestán a znám sebe, jenž jednou nezaplatil a málem dostal trest smrti. na každého jiný metr (podle ne/schopnosti soudce a advokáta)

AndreaBab

a má to cenu? vymáhal někdo exekučně?

iceT

Má-li to cenu nevím, ale je to běh na dlouhou trať, je to docela složité. Chodit furt po příslušných úřadech, soud by mu měl vyměřit výši výživného ať má nemá práci,tak musí platit. Pokud neplatí, nahlásit a zase dookola.

AndreaBab

A přes co jste to prosím řešili? Díky