manon

Máte svůj talisman? Něco pro štěstí?

Věc, místo, co má pro vás zvláštní význam?

Nejlepší odpověď
anonym

Moc na to nevěřím, ale nosím u sebe (když vyrazím s kabelkou) malinkatého andělíčka, kterého jsem našla na půdě bývalé fary. Má cca 1,5cm a nápis „mein Engel“ a je moc hezký (asi stříbrný?). Dále u sebe nosím malý kousek horniny s trilobitkem, který jsem kdysi našla v Prokopáku a mám na to „hledání“ hezké vzpomínky. potom u sebe mívám kroužek z obojku jednoho „životního“ pesana. Když tak na to hledím, na to, že tomu údajně „moc nevěřím“, nosím toho při sobě dost. :))

Další odpovědi
anonym

Mám jednu takovou věcičku, kterou nosím v peněžence. Kdysi mi ji dala jedna babča a je to malý zlatý přívěšek s pannou Marií. Jsem sice ateista jako trám, ale musím říct, že od té doby, co ho mám u sebe se mi úplně obrátil život. Našel jsem bezvadnou partnerku, práci a vůbec, do dneška to jede bez problémů. Předtím jsem se tzv. plácal v hovnech.

quentos

plyšovou žábu :{)> na žádném turnaji mi nesmí chybět, sice se tam musím spoléhat hlavně na sebe a svoje schopnosti, ale přesto se bez ní nevobejdu, je spíše tedy důležitá pro dodání odvahy ;{)> původní funkcí složí jako záložka do knihy, ale vzhledem k výsadnímu postavení žab v mém život byla u mě povýšena na talisman ;{)>

pusinka50

Já při sobě v kabelce nosím léčivé kamínky Sodalit a Sluneční kámen a Bohemico díky za připomenutí, musím si z kapsy saka přendat do zimní bundy kaštan.:-)

zzzzz

Já mám v peněžence stříbrný křížek, dostala jsem ho od babičky. Nosím ho už roky. Jsem taky racionálně uvažující člověk, ale je to pro mě vzpomínka na babičku a tu jsem milovala.

Orange

Vůbec, uvažuji racionálně..

Natty*

nejvíce jich mám v peněžence: obrázek Panny Marie, mince ze zahraničí a vstupenku na koncert :DD

RyuzakiKate

Kdysi jsem u sebe pořád něco nosila, zpravidla růženín nebo čínskou minci, ale pak mi to kolikrát vypadlo z kapsy a poničilo se nebo jsem to přímo ztratila. Kameny mám rozmístěné po pokoji, jak ty léčivé, tak normální z řeky. Talismany a zároveň věcmi pro štěstí jsou ty, které od někoho dostanu a dotyčného mi připomínají, nechávám si od lidí každou kravinu, má to pro mě velký význam. Mám tu třeba dva balíčky kapesníků od dvou různých osob, které nehodlám „prosmrkat“ ani vyhodit, 3 přívěsky na klíče od tří lidí, kteří mi zásadně vstoupili do života a nějak ho ovlivnili (ten třetí tolik ne) nebo i (dalo by se říct) hloupé jízdenky ze dne, kdy jsem za někým jela. Vím, že jsem hrozný zpátečník a nemám srdce některé věci vyhodit…

Damiana

Snubák.:-)
A prsten od mého zesnulého přítele, který mi daroval s tím, abych věděla, že ať se s ním stane cokoliv, bude mě vždycky chránit.

manon

Koukala jsem na medailon Marty Kubišové a překvapilo mne (a mile pobavilo), kolik talismanů vybalila z kabelky – napadlo mne, kdy i člověk vnitřně silný začne takové věci, jako jsou talismany, sbírat, kdy se ne že stane přímo pověrčivým, ale kdy se začne bát i tuhle možnost pominout… :) nebo jen tak, že vám to dal milý člověk a z nostalgie už ta věcička s vámi zůstane?…i tak je to možné :)