Avatar uživatele
manon

Máte svůj talisman? Něco pro štěstí?

Věc, místo, co má pro vás zvláštní význam?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? aramah, johana 56, anonym, Damiana, RyuzakiKate, zzzzz, anonym před 4192 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Moc na to nevěřím, ale nosím u sebe (když vyrazím s kabelkou) malinkatého andělíčka, kterého jsem našla na půdě bývalé fary. Má cca 1,5cm a nápis „mein Engel“ a je moc hezký (asi stříbrný?). Dále u sebe nosím malý kousek horniny s trilobitkem, který jsem kdysi našla v Prokopáku a mám na to „hledání“ hezké vzpomínky. potom u sebe mívám kroužek z obojku jednoho „životního“ pesana. Když tak na to hledím, na to, že tomu údajně „moc nevěřím“, nosím toho při sobě dost. :))

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Mám jednu takovou věcičku, kterou nosím v peněžence. Kdysi mi ji dala jedna babča a je to malý zlatý přívěšek s pannou Marií. Jsem sice ateista jako trám, ale musím říct, že od té doby, co ho mám u sebe se mi úplně obrátil život. Našel jsem bezvadnou partnerku, práci a vůbec, do dneška to jede bez problémů. Předtím jsem se tzv. plácal v hovnech.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

plyšovou žábu :{)> na žádném turnaji mi nesmí chybět, sice se tam musím spoléhat hlavně na sebe a svoje schopnosti, ale přesto se bez ní nevobejdu, je spíše tedy důležitá pro dodání odvahy ;{)> původní funkcí složí jako záložka do knihy, ale vzhledem k výsadnímu postavení žab v mém život byla u mě povýšena na talisman ;{)>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Já při sobě v kabelce nosím léčivé kamínky Sodalit a Sluneční kámen a Bohemico díky za připomenutí, musím si z kapsy saka přendat do zimní bundy kaštan.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Já mám v peněžence stříbrný křížek, dostala jsem ho od babičky. Nosím ho už roky. Jsem taky racionálně uvažující člověk, ale je to pro mě vzpomínka na babičku a tu jsem milovala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Orange

Vůbec, uvažuji racionálně..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Natty*

nejvíce jich mám v peněžence: obrázek Panny Marie, mince ze zahraničí a vstupenku na koncert :DD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Kdysi jsem u sebe pořád něco nosila, zpravidla růženín nebo čínskou minci, ale pak mi to kolikrát vypadlo z kapsy a poničilo se nebo jsem to přímo ztratila. Kameny mám rozmístěné po pokoji, jak ty léčivé, tak normální z řeky. Talismany a zároveň věcmi pro štěstí jsou ty, které od někoho dostanu a dotyčného mi připomínají, nechávám si od lidí každou kravinu, má to pro mě velký význam. Mám tu třeba dva balíčky kapesníků od dvou různých osob, které nehodlám „prosmrkat“ ani vyhodit, 3 přívěsky na klíče od tří lidí, kteří mi zásadně vstoupili do života a nějak ho ovlivnili (ten třetí tolik ne) nebo i (dalo by se říct) hloupé jízdenky ze dne, kdy jsem za někým jela. Vím, že jsem hrozný zpátečník a nemám srdce některé věci vyhodit…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Snubák.:-)
A prsten od mého zesnulého přítele, který mi daroval s tím, abych věděla, že ať se s ním stane cokoliv, bude mě vždycky chránit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
manon

Koukala jsem na medailon Marty Kubišové a překvapilo mne (a mile pobavilo), kolik talismanů vybalila z kabelky – napadlo mne, kdy i člověk vnitřně silný začne takové věci, jako jsou talismany, sbírat, kdy se ne že stane přímo pověrčivým, ale kdy se začne bát i tuhle možnost pominout… :) nebo jen tak, že vám to dal milý člověk a z nostalgie už ta věcička s vámi zůstane?…i tak je to možné :)

před 4192 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek