Spartaboy

Máte špatné zkušenosti s pákovou vodovodní baterií?

Vykutálenej strejček řekl babičce že má špatný zkušenosti s pákovou baterií. Ten samej jí taky řekl že televize samsung je nejporuchovější televize. Prostě jí vykládá bludy a snaží se docílit toho že babička bude proti mě a všechno jí bude zařizovat on jak jemu se bude líbit například by jí koupil levnější televizi aby se více dědilo a méně utrácelo. Nelíbí se mu že přijedu k babičce. Odpovíte prosím jestli máte špatné zkušenosti s pákovou baterií? I když je to nesmysl odpovězte prosím. Děkuji.

Odpovědi
aliendrone

Mám špatné zkušenosti s pákovou baterií staré baterie byly lepší.

Není páková baterie jedna jako druhá. Zvláště ty laciné jsou parádní šunt. (ono to ale platí i některé klasické s ventily [„kohoutky“]). Základním znakem k rozpoznání šuntu je míra použitých plastů. Jo, všechno vypadá jako „chromované“, ale pokud je páka, hubice či dokonce tělo plastové, tak nezřídka i keramická destička (klíčový těsnící prvek] bývá z nějaké pofidérní keramiky. Taková baterie po čase (klidně již za 2 roky!) netěsní, protéká jak hubicí, tak tělem (tam je to obzvláště naprd, pokud ti začne „nenápadně“ protékat kupříkladu pod kuch. linku [do desky], tak v případě, je to dřevotříska [nejčastěji to tak bývá], ta následně hnije, což ZNAČNĚ zkrátí dobu její trvanlivosti (hnije okolo a baterie se uvolní). O tom,že pokud je páka krátká, je velmi těžké nastavit „akurátní teplotu“ vody nemluvě (místo lehkého plynulého posunu páky do stran to „skáče a drhne“). Opravit se to zpravidla NEDÁ, obvykle nejsou NDčka jednak, druhak bývá konstruována nezřídka tak, aby opravit nešla (nerozebíratelně – zalito v plastu).

V porovnání s ventilovou je taková laciná pákovka doslova POHROMA. A to nemluvím o kvalitě dodávaných „pancéřovek“ (hadiček, kterými je připojena na vodovod) – ty prasknou samy od sebe, tudíž montáž nějakého „aquastop“ systému VŘELE doporučuj! Takhle byli vytopení naši kdysi dávno před cca čtvrt stoletím, od té doby vždycky, když někam odjížděli na dobu několika dní , tak zavírali vodu HUVem. ;) :)

I klasické ventilové baterie se dnes dělají částečně z plastu (ty laciné), nicméně se DAJÍ snadno a rychle OPRAVIT, přičemž obvykle jde o výměnu těsnění dosedací plochy ventilu (když prokapává, easy brnkačka na pár minut, cena nového těsnění je pár korun a mají ho všude), horší to je když protéká kolem otočného uložení hubice. Staré byly bezproblémové, mnoho novější typy jsou ovšem konstruovány tak, aby to jednoduché NEBYLO, tak proto. Nicméně obvykle i to jde mnohem snadněji hodit do cajku, než většina pákovek.

Navíc – klasické ventily dnes o5 „frčí“ (a jsem si celkem jistý, že výše jsem popsal důvody PROČ) a pokud nejsi teleblbís jako já, kterému vydrží těsnění na ventilu cca rok, dva, protože ventily jak kkt utahuje „na krev“ (naučeno ještě za bolševika a zvyk je železná košile) a tudíž těsnění vymačká, tak ti klasická vydrží DOBŘE sloužit věčnost (s údržbou), na rozdíl od pákovky.

Tudíž strýc VÍ, o čem mluví (ty televize nejsem schopen posoudit, nemám dost zkušeností s provozem Samsungů). Jinak DOBRÁ otázka, od tebe spíš čekám bejkárny „styl dust8“, tož POCHVALA! ;) :D :D

Dochy

Mám špatné zkušenosti s pákovou baterií staré baterie byly lepší.

Mám v bytě jednu, nějakou „Italskou“ která designem lépe odpovídala ostatnímu vybavení. A ta hodnocení „naprd“ odpovídá. Nevím jestli jde o jediný kus, nebo blbou značku, ale u této baterie nelze nastavit teplou vodu. Teče buď studená, nebo horká.

Ale odpovídám na otázku „Máte špatné zkušenosti …“ – takže ano, mám, přestože ve většině případů bych jim dal přednost. U těch klasických jsou stále potíže se sedly ventilů, po čase prokapávají a i když existují frézky na srovnání těch sedel, zas tak moc to nepomůže. Dále potíže s těsněním kolem osiček apod. Upřednostňuji tedy pákové a pokud finance dovolí tak ještě radši termostatické, které dokáží udržovat rozumnou teplotu jak při teplotních tak tlakových výkyvech v potrubí.

Co se TV Samsung týče: Mám jednu asi 10 let starou a jsem s ní stále poměrně spokojen. Jo, má některé mouchy, ale stále funguje. Samsung považuju za jednu z lepších značek.

Pepa25

Ne nemám špatné zkušenosti, nebo pokud mám tak stejně dávám přednost pákovým protože jsou lepší.

Přiznám se, že si nedokážu představit, že bych měl v kouplně nebo kuchyni jinou než pákovou baterii. Samozřejmě, že všechno má svou životnost, ale odmítat pákové baterie, protože jsou prý poruchovější, nedává smysl.

aliendrone

Dochy>>> U klasických ventilových baterií NEJSOU „problémy se sedly“ (i když i takové jsem viděl, co měli nakorodované sedlo, popřípadě s úsadami vodního šutru – všechny staré přinejmenším jako já nebo starší, popřípadě užívané „chatařským stylem“ > na zimu zavřeme a vypustíme vodovod a to BEZ údržby).

V naprosté většině případů jde jen o „vymačkaná“ těsnění ventilů (kohoutky, resp. ventily prokapávají), ale jak píši v odpovědi – opravů zvládne i dobře vycvičená opice a ani nutná výbava (vercajk) není nic, co by průměrný chlap neměl 100× v autě/garáži/díl­ně apod.

V porovnání s několikaminutovou výměnou těsnění za pár korun u klasické baterie je oprava pákovky celkem maso, POKUD je vůbec možná (některé ani opravit NEJDOU, jen vyměnit). Protékající pákovka (keramického segmentu) je zpravidla neopravitelná a pokud jde o protékání u otočné výtokové hubice (tam to začne haprovat cca nastejno jak u pákovek, tak u „kohoutkovek“ – jde o míru/četnost vexlování), tak se vsadím, že já přetěsním 5 kohoutkovek rychleji, než 2 (!!) Dochygangsteři JEDNU pákovku. ;) :D :D

Dochy

Tak u té pákové se mění celá vložka pokud se dobře pamatuju. S termostatickou je to o něčem jiném, když člověk nechce kupovat novou (nebo za opravu platit jako za novou). Ale u pákové snad ani nepamatuju, že by nám jentak začala kapat… Kdysi jednou v podnájmu ale to se roztrhlo tělo baterie u nátrubku (domácí tam nechal dát také nějakou levnou „papírovou“ – nejlevnější co nám prodali v instalatérských potřebách byla alespoň 2× těžší)