dudu

Máte snad v rodině někoho podobného?

Starší zeťák je od pohledu velmi sympatický člověk, ale jen do okamžiku kdy dá volný průchod svým aktivitám. Pak se projevuje jako jedinec, který všude byl, všechno zná a všem suvereně poradí. Pustím-li ho k noťasu, nejméně dvě hodiny svoje nastavení uvádím do původního stavu, pokud tzv. zoptimalizuje menu v televizoru, i tehdy následuje menší boží dopuštění. Např. dnes jsem po jeho odchodu programovou nabídku opravoval skoro celý večer.
Můj otec měl na adresu podobných jedinců přiléhavé rčení, které zní /s prominutím/: „některým lidem patří nasrat do rukou a nepustit je k vodě“!
Jsou podobní šikulkové také ve vaší rodině nebo mezi přáteli?

Nejlepší odpověď
Bedy

Věřte, že takový člověk to myslí dobře, ale bohužel…od tud až po tud…
Předtím, než ho pustíte na počítač, tak si radši přes Clonezillu udělejte obraz pevného disku, který pak v pohodě během chvilky obnovíte do původní podoby, tj. do podoby před zásahem zeťáka.
Musím zaklepat, zatím jsem nenarazil na to, že by někdo takový v rodině byl.

Další odpovědi
vlk samotař

Má to i výhody-nenudíš se po jeho odchodu.

venkovan

Problém není v zeťákovi, ale v jeho tchánovi, že ho k takovým věcem pouští.
kdysi v době kdy se začaly prosazovat počítače, tak na naší kanceláři byl počítač přístupný i studentům, aby si mohli udělat školní práce apod. Nezřídka další den po některých expertech se nedalo nic dělat, než zavolat pořádného IT aby to dal dohromady.
Až když se jednomu jedinci povedlo odpálit celé PC se všemi daty, archivy atd. (tehdy se zálohovalo na diskety – tak jen to nejnutnější), tak konečně se přijalo rozhodnutí, ne na hlavním PC se nikdo nebude hrabat v nastavení apod.
Ale chtělo to jednu pořádnou „morovou ránu“, než se takové opatření přijalo.

briketka10

nemám, všechny takové spotřebiče si uvádím do
chodu sama, když chtěla mamka naladit např.
rádio, televizi, nebo sat.přijímač, tak jsem musela
být vždy po ruce nevím, jak, ale ono se ji to podařilo
samo rozladit a na nic prý nasahala dušovala se
že néé a já jen třeba zmáčkla jinej čudlík a bylo to☺
s noťasem mám občas něco, ale to si najdu, nebo
se zeptám tady někoho, kdo tomu víc rozumí než já..

honza19hk

ne,já si udělám téměř všechno,ale takovýhle „umělec“ nejsem.
kdysi k nám chodil jeden kluk a ten měl ode mě zákaz do mé dílny.protože:za­prvé se vozil na portálovým jeřábu v dílně a za druhé jsem po něm nemohl nic najít.A na vojesnkou techniku se nesměl ani podívat.

iceT

Tak tohle říkání s oblibou říkává moje mamka a příbuzní z její strany.Zejména když jsme byli mladší a něco jsme pokazili,akorát,te­da neznělo tak spisovně-ta čeština je tak krásná…
Jinak zeť ať si u sebe doma šteluje menu v tv a pc,tedy pokud nebydlí s vámi pod jednou střechou.

briketka10

Clonezilla jéé to slovo se mi ták
líbí klonování disků levou zadní :O

Sůwa

K ničemu ho nepouštěj a hlavně, že je s ním dcera šťastná, ne? 🙂

dudu

On je jinak k sežrání a stejně jako dcérenka ho rád mám, ale někdy bych toho pacholka fakt „s chutí zabil“.