Avatar uživatele
annas

Máte sloní paměť, nebo dost zapomínáte?

Anatole France: „Nic není tak zodpovědné za staré dobré časy jako špatná paměť.“

Je pravdivý tento citát? Proč se říká sloní paměť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? led, panenka, quentos, vagra, 1popelka1, rynek878, anonym před 4923 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Přiznávám,že si pamatuji,ale jak co.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Citát je veľmi presný.
Slonia pamäť je naozaj dlhodobá. Aj my si pamätáme zlé veľmi dlho a dobré zabúdame.

Keby sme si pamätali všetko, nie sme tam, kde sme teraz.
A teraz sa v tomto vyznajte 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
1popelka1

Jestli jsem citát dobře pochopila, tak v podstatě říká, že díky špatné paměti si nepamatuji, to špatné, co se mi kdy v minulosti přihodilo.

Sloní paměť – o slonech se říká, že mají dlouhodobou, výbornou paměť. A lidé s touto pamětí si pamatují veškeré křivdy, hrozné zážitky, neumí zapomínat a možná ani odpouštět.

Tak zatím oplývám docela dobrou pamětí, ale to se časem poddá…A dám za pravdu citátu – vždyť, proč se užírat tím hrozným, co nás potkalo, lepší je vzpomínat na to dobré

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

No tak mně již nepomáhá ani gingo s lecitinem, ale křivdy ty si pamatuji !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Ano mám pokud to není nic důležitého tak to hodím za hlavu pokud ale ano tak to ve mě zůstane a pamatuji si to furt.Když jsem se moje mamky jako malá jednou zeptala co to je ta sloní pamět řekla mi že Sloní paměť znamená pamatovat si jakoukoliv křivdu i s nejmenšími detaily je nejen lásce, ale i přátelství a až budu velká tak to poznám a měla pravdu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek