dudu

Máte s přepravou sanitní službou stejnou zkušenost?

Letos v létě jsem měl možnost býti přepravován sanitkou do nemocnice Brno-Bohunice ze vzdálenosti cca 25 km. Dodnes se mně dělá nevolno při vzpomínce na okamžik, kdy z lůžka na JIP jsem byl nevarování posazen mezi další tři pacienty do sanitky bez klimatizace vyhřáté na pěkných čtyřice grádů. Přijezd do Bohunic mě utvrdil, že třítýdenní pobyt na jednotce se zvýšenou péči byl zbytečný, čehož je důkazem moje přežití. .
Nakouknutím na účet svojí zdravotní pojišťovny jsem dnes zjistil, že přepravce si za tuto službu vyúčtoval 680 korun. Světe div se, ale místní taxislužba si cestu na brněnské letiště /tedy přibližně stejné kilometry/ za celé auto žádá 800 korun!
Neporušuje popsané počínání provozovatelů sanitek právní normy nebo je snad jako ostatně vše u nás OK?

Odpovědi
jirkajirka

.Začátkem října se mi zablokovala páteř,že jsem mohl jenom stát a držet se věšáku a kvičet bolesti.Manželka volala na záchranou pohotovost načež ji odpověděli že když není ohrožení života nemohou přijet. Znovu volala na pohotovost tam ji řekli že sanitu mají jen pro potřeby nemocnice a na dotaz kde teda sanitu sežene odpověď Na rady tu nejsme.Až na dotaz na telefoni ústředně v nemocnici ji řekli že má zažádat u mého ošetřujícího lékaře. Ten je vzdálen od mého bydliště 15 Km. Dojela tedy tam a na její žádost o sanitku ji sestra řekla,že musí počkat protože má čekárnu plnou lidí. Manželka tam působila kravál až vyšel lékař který vše zařídil.Tak relativně jste dopadl velmi dobře Nikdy jsme sanitu nepotřebovali tak postup jsme nevěděli