Kepler

Máte radší „hloupá“, levnější a jenodušší řešení, nebo si radši připlatíte?

Můžete mít auto co bude vážit o půl tuny míň, protože nebude mít spoustu zbytečných vymožeností. Taky mobil za 8 litrů, co má tři foťáky a každý z nich stojí za h…

Nejlepší odpověď
ivzez

Jednodušší, obyčejnější, levnější.

Mobil má telefonovat, maximálně poslat SMSku, nic
jiného od něj nechci. Hlavně nechci, aby se mi nějaké
aplikace nekontrolovaně připojovaly k internetu.
_______

Doplňuji:

Např. pro potvrzovací zprávy z internetového bankovnictví
je podle mne chytrým řešením používat „hloupý“ telefon.

Další odpovědi
nyjono

Někdy tak a jindy onak.
Prostě podle potřeby.

orestez

Připlatím pro výkon, který potřebuji. Co s elektromobilem v polích? Nebo co s vybitou elektrokoloběžkou v dešti v akci od alzy?

hapiky

Je jasné, že o hloupá řešení nikdo nestojí. Já jen nenávidím dotykový displey (a chytřejší telefony než jsem já).
Čistě s filosofického důvodu: Proč mám platit za vybavený telefon softverem o který nestojím, nechci ani nepoužívám a řekněme ani kterému nerozumím a ani rozumnět nechci? Když už je dnes spousta věcí „Na miru“, proč by tomu nemohlo být u telefonu?

autacek

Ano, můžeš mít auto bez osmi airbagů a až naboříš (třeba taky ne), můžou ti zachránit život. Můžeš mít auto bez nacigace a klidně si pořídit autoatlas. Můžeš mít mobil bez foťáku, ale na focení sebou budeš muset tahat další přístroj, můžeš mít mobil bez internetového připojení, ale emaily si na něm nepřečteš.

Když si můžeš vybrat, je to v pořádku, když ti ale třeba vykde nařízení, že musí být v každém novém autě tlačítko nouzové pomoci, nebo že musíš mít na Babetě přilbu, volnost už jde ta tam a stejně to zaplatíš povinně ty.

aliendrone

To nejde takhle jednoznačně vyjádřit. Hele, zrovna ty ještě pamatuješ auta BEZ synchronizované převodovky. Dokážeš si DNES představit řazení s meziplynem? V osobáku? Nebo třeba – moje první auto s ABS, také jsem hudroval, co je to za blbost, ten kdo umí dobře řídit (to je trochu něco jiného, než „dobrý řidič“) přeci umí „pumpovat“ brzdou, když je potřeba. Atd. atd.

Schválně – ukaž mi JEDINOU ženskou (zvláště pokud je z města a parkuje), která by se vzdala posilovače řízení, no? Chci tím říci, že NE všechny „vymoženosti“ jsou na draka, bohužel je mi jasné kam míříš.

To ovšem NENÍ vina novinek či dodatečných vychytávek, nýbrž dem(ent)okratického systému! Nevěř, že bychom neuměli LACINĚ vyrobit auto, které by např. nekorodovalo, pchá! Nevěř, že nejde vyrobit třeba lednici či pračku s plánovanou životností 25 let!!!

To, že se volá po „jednoduchosti“ NENÍ způsobeno tím, že by komplikované věci byly Z PRINCIPU horší, nýbrž tím, že jsou jako horší už prvoplánově navrhnuty a vyrobeny! Je ironie, že ekodarmožrouti poukazují na Temelíny, dálnice apod., zatímco to NEJVĚTŠÍ ekologické zlo ignorují – víme proč, nejde jim o ekologii, jde JENOM o prachy!

Vidím různé cesty, kterak z toho ven. Nevím, která nakonec bude zpraktikována (pokud ne nějaká, o které nemám ponětí, což je dost dobře možné) Ovšem jako PRVNÍ, nejelementárnější předpoklad je nutné ODMÍTNOUT stávající svinstvo, přestat ho obhajovat a konečně si připustit, že je „něco kua špatně“! ;) :D

Takže jsem pro ROZUMNÁ pokročilá řešení, nikoliv ale pro to, co je dnes servírováno/vnu­cováno. :)

jirka F

Raději si priplatím za výkon,ale takové služby jako jsou mobilní data jsem si zakázal jednou provždy raději Wi-Fi.

Kelt

Především to záleží čistě na mně, na mých možnostech, schopnostech a pod. A to jednak finančních a pak na tom, co od dané věci potřebuji. Proč platit za to, co nepotřebuji. Potřebuji něco využít na 100 %, tak se podle toho zařídím. Když potřebuji například 100 kg konc H2SO4, tak nebudu platit za 1000 l zředěné kyseliny vodou? U auta si rozmyslím, zda dám několik tisíc za centrální zamykání a dálkové ovládání, nebo ta minutová osobní kontrola s obejitím auta mne bere moc o čas. Na jednu stranu se říká, že nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci, ale co je dnes technická novinka – mobil, počítač, televize, je za pár let věc, kterou můžeš vyhodit. Když jsem si v roce 2000 koupil svůj první mobil, který stál 3000 Kč, byl velký jako kráva, těžký a kromě volání a SMS neuměl nic a teď mám za 600 Kč menší typ, který umí to, co potřebuje a je menší. A takových věcí mám více, tehdy stály řádově tisíce, ale výkonnostně byly na úrovni feudalismu. Takže věci se vyvíjejí, a my máme možnost si vybrat. Potřebuji určitý standard, a zvážím, zda se mi vyplatí platit za ty nadbytečnosti, kterým mohu ukazovat holkám na pouti.