zvonisek

Máte radši arabiku nebo robustu či směs?

Jak praženou kávu máte nejraději?
Robusta, Arabika, směs?
Rospustná nebo zrnková?
S mlékem nebo bez?
S cukrem, medem, neslazená?
Já mám nejraději Laté, nebo expresso s mlékem.

Odpovědi
cochee

Směs. Zrnkovou, protože instantní je pouze pokus o „zjednodušení kávy,“ je to sračka. Další atributy, které popisuješ (mléko, cukr, latte, espresso) už je něco, co se základem kávy vůbec nesouvisí, jen se způsobem přípravy. Mimochodem, mám doma i jednoduchý přístroj na výrobu espressa, přesto více dávám přednost tureckému způsobu přípravy kávy – to jest vaření kávy ve studené vodě v džezvě (neplést si s českým „turkem,“ to je hrozné šajze).
Obecně, co se týká robusty × arabicy: více robusty = víc kofeinu, více arabicy = lahodnější a jemnější chuť.

nyjono

Arabiku. Překapávanou nebo rozpustnou a s mlékem. Nejlépe 4% tuku. Bez cukru.
Raději si za kvalitu připlatím.