hapiky

Máte rádi zvyky, nebo raději příležitostně zkoušíte něco nového?

I když jsou (dobré) zvyky žádoucí, říká se, že zvyk má železnou košili, drží vás ale stále při zemi, neboli nenápadně brání v posunu vpřed.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Svět se velmi rychle mění, a my v něm. Bohužel ne vždycky k lepšímu. Proto jsou zvyky docela dobré a neuškodí. Není nutné se neustále posunovat vpřed. Někdy je dobré se zastavit, nadechnout, a rozhlédnout se, co to Vpřed vlastně znamená. Jestli to není směr do propasti.

Další odpovědi
annas

Určité zvyky mám. Převzala jsem je od rodičů. Ale život je změna, tudíž zkouším i něco jiného. I když se řííká, že zvyk je druhá přirozenost.

Co ale dodržuji, nic nedělám na poslední chvíli. Všechno, pokud do jde, si připravím pro další den již večer.

Ale poznám-li něco nového, co by mně mohlo vyhovovat, vyzkoluším, někdy se podaří,. jindy ne.

Myslím si, je-li zvyk železná košile, u mě neplatí na 100 %. Umím ji sundat a často se převléknu a dělám leccos jinak.

Kepler

Je spousta dobrých zvyků, bez kterých se jen tak neobejdeme. Třeba zálohování důležitých dat z PC, zamykání bytu, nebo mít neustále nabitý mobil.. Některé staré zvyky jsme už opustili jako neužitečné (zapalování hromniček při bouřce), jiné vyvstanou vlivem technického pokroku. Soubor zvyků je organismus, který se neustále vyvíjí.