Avatar uživatele
anonym

Máte rádi workoholismus a workoholiky, kteří by šli nejraději na přesčas i ve Štědrý den?

Práce šlechtí člověka. Není-liž pravda?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, marci1 před 2372 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nic se nemá přehánět , ale když musíš tak musíš. Někdy je firma a její budoucnost přímo závislá na tom, že se stihne určitý termín. Pokud bys jí vyjímečně ten přesčast nedal, prostě by sis mohl hledat novou práci a těžko bys pak novému zaměstnavateli vysvětloval že reference nelze od bývalého zaměstnavatele získat protože za vaší působnosti ve firmě zkrachoval 🙂 Spíš než workoholici mi vadí lidé kteří necítí absolutně žádnou zodpovědnost a jediné čeho si hledí je to, aby s úderem čtvrté opustili pracoviště rychlostí blesku, nevypustili ani minutu z polední pauzy, vyčerpali do dna všechny zaměstnanecké benefity a ta práce je pro ně až na úplném pozadí zájmu.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

To je pravda, al práce kromě šlechtění i dře ruce a ničí zdraví. Rád , nerád workoholiky ? Neni to můj problém, ale jejich. A´t jsi jdou, kdy chtějí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Workholici jsou podle mého mínění patalogicky závislí na práci, protože jim přináší uspokojení. Není to nebezpečná úchylka, leda tím trpí rodina. Jinak je to věc přínosná a je to jenom jejich věc, takže proč bych je za to neměl mít rád?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Spíše je lituji. Jsou to nemocní lidé. Říká se tomu zavislost na práci, ale já souhlasím s citátem Reinharda K. Sprengera: „Workoholik vědomě nevolí práci. Práce volí jeho.“ 🙂
https://www.lou­pak.fun/obraz­ky/vlastni/234100/
A víte jak workoholik pozná, že je víkend? Pracuje ve firmě sám. 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek