Rokio

Máte rádi vietnamské restaurace? Který pokrm si zde dáváte nejraději?

zdroj obrázku: pixabay.com – ElliottKillian

Nejlepší odpověď
aliendrone

Měl jsem možnost shlédnout zákulisí podobných provozů. Jisté je, že by si tam Pohlreicha s televizí nepustili – z moc dobrých důvodů! Fakt ovšem je i to, že než jsem to viděl na vlastní oči, tak mi jídlo od čongů chutnalo. :D :D :D

Hlavně gyros, ten býval svého času mojí téměř pravidelnou snídaní. To, že navzdory tomu stále žiji (bez následků, dokonce i bez žloutenky) přikládám za zásluhu nadstandardní životaschopnosti dronů. ;) :D :D

Další odpovědi
dubraro

Ano.
Phó, Bun Bo Nam Bo, Bun Cha, Goi Cuon…
Nepleťte si vietnamská jídla s jinými národními kuchyněmi.
Kung pao je čínské.
Gyros je řecký.
Polévka Tom Kha Gai je thajská.
I když to všechno Vietnamci umí uvařit. Nehledě na to, že my jen těžko poznáme Vietnamce od Číňana nebo Mongola.

Roman71

Mám.
Mezi má oblíbená jídla patří kungpao, sezamového kuře s rýží, gyros s nudlemi, Pho, a mohl bych pokračovat 🙂

Doplňuji: Je fakt, že se Vietnamci inspirují kuchyní jiných zemí, ale i tady platí známé: „když dva dělají totéž, není to totéž“. Mám několik vytipovaných kuchyní, kde je možné vidět celý proces vaření jídla, od přípravy surovin až po naservírování na talíř, takže nemám pochybnosti.
Vietnamská příprava jídel má své odlišnosti. Turecký Kebab ve Vietnamském podání také chutná jinak, ale musím uznat, že jsem si vždycky pochutnal.

Winterman

Pho a Bun Cha to je top