Avatar uživatele
zjentek

Máte rádi upřímnost?

Kdo neví, neodpoví! To je rozkaz!

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, marci1, Cenobita před 2778 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Klaproth

Pouze laskavou a nezraňující.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Cenobita

Upřímnost není špatná, špatné je lidem ubližovat a být sprostý. Je něco jiného říkat lidem, že „jsou hloupí“, a něco jiného jim říkat nesouhlasím s tebou, protože … a věc vysvětlit.

Někdy se upřímnost zaměňuje s otevřeností či upovídaností, pak hrozí nejrůznější negativní reakce. Napadá mne česká moudrost: „Drzý jazyk, brzy Ruzyně.“ (všichni víme, že tu nejde o drzost 🙂

Upravil/a: Cenobita

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Mám, ale s podmínkou, že nebude vulgární, urážlivá. Upřímnost neznamená vyslovování své „pravdy“ za každou cenu a bez nutné ohleduplnosti a taktu vůči druhému. Jde o to, že máte-li někoho rádi (ať už v rámci manželství, nebo přátelství), dokážete mu říct, co si doopravdy myslíte o tom či onom takovým
způsobem, aby to pochopil, ale zároveň aby ho to nezranilo a pravda přispěla ke zdravému vývoji vztahu. 🙂
Třeba spoluzakladatel Applu Steve Jobs říkal:
„To je moje práce, říkat na rovinu, když je něco na h.vno, a ne to lakovat narůžovo“ a někteří lidé jej moc nemuseli.
Net

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Mám, svou upřímností jsem byl vždycky neblaze proslulej ;{)>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

Souhlasím s marci1 ale potíž je v tom že lidé neradi slyší upřímnost at už je zabalená do jakéhokoliv krásného balíčku, protože upřímnost je VŽDYCKY pro toho druhého zdrcující.
Pro přijetí upřímnosti musí být totiž člověk vyzrálý, a tím nemyslím věkově…a hlavně časté totiž je, že ten člověk který si myslí že sděluje taktně upřímnost nemá pravdu, protože nikdo není neomylný! Z toho pak akorát vznikají nedorozumění a hádky.
Nejlepší je dospět k nějakému kompromisu nebo lehce si říci svůj názor a dál se v tom nerýpat, ten či onen k pravdě snad časem dospěje sám…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

vždy je lepšie, ak sa blbec/šmejd/psycho­pat sám prezradí čo najskôr…dokonca niekedy a verejne

a samozrejme dobrý človek tiež

ja úprimných ľudí doslova vyhľadávam...­..viem, na čom som a nehrozí ,,kudla do zad"

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eleonnore

Souhlasím s výše napsanými odpověďmi.

Pamatuju si, když jsem se kdysi dívala na pořad Vyvolení a všichni se tam oháněli upřímností. Jenže v jejich podání to znamenalo být na někoho vulgární, sprostý a netaktní.

Upřímnost má mít svoje meze. Má v mezilidskými vztahy něco vyjasnit, vyčistit. Mnozí si ji ale pletou s urážením.

On je rozdíl mezi tím, když své tlusté kamarádce řeknu „Hele, možná, že bys o sebe měla víc dbát, ono to neni dobrý pro zdraví a pár kilo dolů by ti podle mě slušelo víc.“ a mezi „Jsi tlustá jak prase, je to nechutný.“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já a upřímný? Vždyť nedokážu ani sehnat manželku, založit děti a zasadit strom! Jinak upřímnost je fajn, ale nadměrná většina lidí se jí bojí, protože neví jak se ovládá. Jsou naučeni být takový, aby se to kopírovalo do šablony průměrné osoby z české kotliny. :)) Připíjím na totální neupřímnost všech! (Vodou z vodovodu, která je dneska nějaká extra chlorovaná = rychlejší stárnutí organismu spolu s degenerativními onemocněními.)

Doplňuji: Ano, kámo. Upřímnost mám rád a vyžívám se v ní, protože je to dar který je zadarmo, stejně jako vzduch. A už jednou byla upřímnost zotročována a to třeba za vlády komoušů. ;)

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Přirozenou, sama napoví, jak a kdy ji používat..
Upřímnost, která nepramení jen z touhy po výměně tajemství, sdílnosti, vyvolávání soucitu či zájmu o vlastní osobu, potlačení strachu z následků chyb, kterých se člověk dopustil a náhodou mohou vyplout na povrch…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek