jirka F

Máte rádi trdelník? Děláte ho i doma?

Trdelník se prodává různě tak po trzích nebo ve stáncích.Ale děláte ho i doma máte ho rádi, nebo ho nemusíte?

Nejlepší odpověď
Filip84

Nikdy jsem to nejedl, a pokud mi nepůjde o život, ani jíst nebudu; vysvětlím.

Já sladké obecně nerad. Tak 2× do roka si koupím mléčnou čokoládu, většinou studentskou pečeť, mi tam šmakuje to „želé“ a ořechy. Mám rád gumový medvídky Haribo, a čas od času dostanu chuť na větrník, takže, řekněme, taky tak 4× za rok. Jo a Lipo mám rád. Ale opravdu jsou měsíce, že nic sladkého nemám v hubě, teda kromě čaje, nebo Kaffee, třeba. Ale ano, jsou i měsíce, že nemám čaj ani Kaffee, takže ano, je klidně možné, že za celý měsíc nic sladkého nesním.

Možná je to tím, že – statisticky – sežeru za den 1.2 kg masa, 2.1 kg zeleniny a 800 g rejže. 😅 Ale, pozor, maso je včetně kostí a ořezu (ale taky tuku, sádlo, škvařím si vlastní lůj, já rostlinných tuků spotřebuju tak kilo za rok!), zelenina včetně odpadu a rejže včetně rýžového vína, octa, nudlí, etc. etc. etc.

No dobře, ale pořád: kam bych to sladké narval!? 🤷‍♀️😅 Ne, ono by se vlezlo – podle zásady „ne, ne, to se tam nevejde! – vejde, neboj! – au – no vidiš.“

Trdelník ve stánku stojí Kč 100.00 – Kč 150.00, tak jako v průměru. To jsou 1.5 – 2 kg masa, a třeba na Koňským trhu je jídelna, kde za to mám znojemskou s rejží, nebo gulášovku, chleba, pívo a ještě mi zbude. 😎 Tak proč bych kupoval takovou píčovinu? 🤷‍♀️😆

Další odpovědi
GM

Ne, nikdy jsem ho nejedla, ani jsem ten kus opečeného předraženého těsta nekoupila. Peču kvalitní buchty, řezy, dorty a zákusky, vše poctivé bez jakýchkoliv náhražek.