Muffz

Máte rádi stand-up komedie?

Teď jsem viděl pár „komiků“ v Comedy Clubu (česká parodie na stand-up show na Prima Comedy Central). Úroveň humoru, výstupu a celkově zajímavosti je nesrovnatelná proti americkým show, které jsou zábavné od začátku do konce.
Historky nezajímavé a nudné, co už je jakžtakž vtipné, to je okopírované a přeložené z amerických verzí. V amerických show se směje celé publikum, tady po „vtipu“ najede kamera do publika a 3/4 lidí má kamennou tvář a nudí se.

Baví vás stand-up show obecně? Pokud se díváte, baví vás víc české nebo zahraniční?

Odpovědi
Malvína

Nějak extra to nevyhledávám, ale oblíbených mám pár scének. Od Karla Hynka obzvláště „Žehlení“. Od Miloše Knora „Nákupy se ženou“. Například scénky s Ivou Pazderkovou mne neoslovily vůbec. Nepřijde mi to vtipné, spíše trapné. Obecně, když už, mám raději zahraniční. Tam je to jiná liga.

led

Ano, ale nie tie prevzaté zo zahraničia
Každá takáto scénka by mala vychádzať z prostredia a mentality divákov pre ktorých je určená. Pri použití cudzích zdrojov sa stávajú často pre divákov/poslucháčov nezrozumiteľné. Čo je dobré pre diváka za Veľkou mlákou, nemusí byť zrozumiteľné a prijateľné pre nášho diváka. Určite si mnohí pamätáte na slávne výstupy, Wericha, Horníčka, Dvořáka a Bohdalovú, Lasicu a Satinského, keď spomeniem len pár mien. Ich vystúpenia boli plné aj bez „diváckeho honoráru“.
Ten divácky smiech… cha cha cha – ak kamera sníma akože „priamy záznam“ neukazuje „dirigentov diváckych reakcií“, títo asistenti stoja skromne mimo záber, ale diktátorsky pokynmi vládnu smiechom a potleskom divákov (za peniaze aj ja zatlieskam)

autacek

Ano, je to super, když se to umí.

Co se týká amerických stand up, možná je to jazykovou bariérou, nebo kulturou obecně, ale něco tak trapného jsem jak tě živ neviděl. Řekne se smějte se a lidi se smějou jako vygumovaní. Zažil jsem ma živo.

K naší Pazderkové a její blondýny, možná to chce k pochopení trochu té sebereflexe.