Moccaa

Máte rádi písničku „Ach synku, synku…“?

Nejlepší odpověď
paul1

Ale celkem ano. Předtím byla zakázaná, kom. vadilo, že to byla oblíbená píseň T.G.M.
Někdy v roce 1958 (±) měla být na Václaváku na 1. máje odpoledne lidová veselice, ale páni kom. ji zrušili. Byl jsem na Můstku v davu lidí, uprostřed dva chlapi hráli na harmoniku a zpívali tuhle píseň. Dva páni od SNB (pro mladši – Sbor národní bezpečnosti, teď policie) se marně snažili k těm chlapům dostat, ale lidé jim v tom bránili. Byla tam tenkrát celkem dobrá strkanice a nakonec je SNB-áci nesebrali, lidi chlapům udělali uličku, kterou utekli.

Další odpovědi
Rocker

Všechny lidovky jsou pěkné.

Rokio

Ne, je moc pomalá a lidové písně příliš nemusím.

GM

Ne.