Avatar uživatele
Ametyst

Máte rádi pěkné kameny, drahé i obyčejné, šperkové i vitrínové?

Mám ráda kameny ve vitríně za sklem, je to krásná dekorace. Čím větší vzorek, tím lepší. Kameny jsou součástí přírody a každý je originál. Mívala jsem celou sbírku, ale kvůli stěhování jsem ji zrušila.

Zajímavá 0 před 1700 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
nyjono

Spíš se mi líbí kameny tvarem.
Sbírám ty oblé, co leží v poli nebo u cesty na psích procházkách.
A ne do vitríny. Třeba jen na parapet nebo ke některé kytce do květináče.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Mám rád kameny, obzvláště ty, které mne nějak osloví. Sbírám sice kde co, ale sbírku minerálů netvořím

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Ano, už jako školák jsem si zakládal sbírku. Prvním exemplářem byl krásný pyrit, nalezený v černém uhlí, kterému jsme říkali kočičí zlato. Pak postupně přibývaly další celkem obvyklé minerály se zajímavým vzhledem. Strašně mě to bavilo. Sbírku mi zabavil fotr a naházel ji do akvária…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Vlastně ano a to dost. Tedy ne vždy, existují vyjímky, které nemusím. Namátkou šutr silně zaražený do lebky nic moc, popřípadě z těch ledvinových jde skoro strach, ale jinak v pohodě. Nejraději mám český vltavín (moldavit) a granát (minerál, i když proti vojenskému také nic nemám, pokud ho v rukou nedrží tele).

Nemusí jít jen o minerály, mám rád i horniny – žulu například. A vůbec kámen jako stavebni materiál je esteticky nejlepší. Si myslím. :)

Krásnou sbírku minerálů mají (tedy měli, nwm jak dnes) vystavenou v Národním muzeu. Dondes si pamatuji na ty OHROMNÉ ametystové drúzy. Rád bych se na ně o5 mrknul, Chystám se na to už od znovuotevření po rekonstrukci, ale jaksi mi vždycky do toho „něco vleze“. Snad v příštím kvartále. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

V Česku je snad světově největší podíl šutrosběratelů na počet obyvatel. Také u nás na Vysočině je kromě třebíčských vltavínů a opálů všude plno ametystových žil a pegmatitů. Takže si člověk občas nějaký šutr dotáhne. Když jsem bydlel v Liberci, tak jsem tam také sbíral ametysty – byly tam snad všude. Když se stavěl nějaký panelák nebo silnice, fialovělo se to ametystovými hradbáčky. Ale líbí se mi i obyčejné valounky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Tohle vypadá jako chcíplá ryba. Mám rád pěkné kameny pouze ve skalce na zahradě (zkamenělé stromy).

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek