Avatar uživatele
Reganois

Máte rádi opery? Pokud ano, jak často navštěvujete kulturní akce s tímto zaměřením?

Co vám na opeře imponuje?
https://pixaba­y.com/cs/photos/ho­li%C4%8D-sevilla-opery-v%C3%BDkon-dupage-895148/

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1075 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Teď samozřejmě nejen opera byla tabu.

Jít do divadla nejen na operu považuji za něco slavnostního, sváteční atmosféra působi emočně, divák/posluchač si určitě může najít několik melodií, které ho zaujmou a stanou se nezapomenutelné. Myslím, že zpívaný příběh působí i intelektuálně.

Jenže bohužel podle oblečení některých účastníků to nesvědčí o něčem slavnostním.

Musím ale říct, že mě z oper zaujmou některé melodie, které si občas pouštím a vychutnávám si je.

Miluji sbor Židů z Nabucca, Toreadore smělý … z Carmen., předehru k Lazebníku seviilskému od Rossiniho a další.

Občas dostávám videa z různých míst, v nichž jsou aktéry „nenápadní“ operní pěvci a na veřejnosti předvedou divákům kolem ty nejlepší ukázky z oper.

Např. operní pěvci na pražském hlavním nádraží.

https://www.fa­cebook.com/wat­ch/?v=2615962515299289

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Asi jsem kulturní barbar, ale z oper mám hrůzu, zvláště když tam ječí ženský soprán, drásá mi to uši. Klasická hudba je na tom u mně podstatně líp.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Mám. Zas tam moc často na ně nechodím, přece jen klasická opera není zrovna levná záležitost 😉. Můj oblíbenec je jmenovec (Pepík) Verdi a nejoblíbenější skladba sporový zpěv Va, pensiero …)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Operu mám rád. Smetanu, Mozarta a jiné. Ale když jsem studoval v Olomouci, tak jsem chodil na operu často, dnes už je to horší. Není čas, peníze, oblek. Ale třeba Kouzelnou flétnu nebo Carostřelce mám na počítači stažené.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek