Reganois

Máte rádi opery? Pokud ano, jak často navštěvujete kulturní akce s tímto zaměřením?

Co vám na opeře imponuje?
https://pixaba­y.com/cs/photos/ho­li%C4%8D-sevilla-opery-v%C3%BDkon-dupage-895148/

Nejlepší odpověď
annas

Teď samozřejmě nejen opera byla tabu.

Jít do divadla nejen na operu považuji za něco slavnostního, sváteční atmosféra působi emočně, divák/posluchač si určitě může najít několik melodií, které ho zaujmou a stanou se nezapomenutelné. Myslím, že zpívaný příběh působí i intelektuálně.

Jenže bohužel podle oblečení některých účastníků to nesvědčí o něčem slavnostním.

Musím ale říct, že mě z oper zaujmou některé melodie, které si občas pouštím a vychutnávám si je.

Miluji sbor Židů z Nabucca, Toreadore smělý … z Carmen., předehru k Lazebníku seviilskému od Rossiniho a další.

Občas dostávám videa z různých míst, v nichž jsou aktéry „nenápadní“ operní pěvci a na veřejnosti předvedou divákům kolem ty nejlepší ukázky z oper.

Např. operní pěvci na pražském hlavním nádraží.

https://www.fa­cebook.com/wat­ch/?v=2615962515299289

Další odpovědi
Kepler

Asi jsem kulturní barbar, ale z oper mám hrůzu, zvláště když tam ječí ženský soprán, drásá mi to uši. Klasická hudba je na tom u mně podstatně líp.

Pepa25

Mám. Zas tam moc často na ně nechodím, přece jen klasická opera není zrovna levná záležitost 😉. Můj oblíbenec je jmenovec (Pepík) Verdi a nejoblíbenější skladba sporový zpěv Va, pensiero …)

Kelt

Operu mám rád. Smetanu, Mozarta a jiné. Ale když jsem studoval v Olomouci, tak jsem chodil na operu často, dnes už je to horší. Není čas, peníze, oblek. Ale třeba Kouzelnou flétnu nebo Carostřelce mám na počítači stažené.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.