dgfdgf

Máte rádi minerály, horniny atd?

Já miluju hodně věd, ale pro geologii jsem nikdy tak velkou vášeň necítil. Napište mi prosim, co vás na kamenech zajímá, abyste ve mně taky zažehli tu jiskru. Děkuji

Nejlepší odpověď
BANAN93

tak já jsem do mineralogie zabrousil jen v dětství (bylo mi cca.12 let) a to tak že jsem často nacházel při koupání na ostrůvku v nedaleké pískovně polodrahokamy a pak si je doma hledal v knize jak se jmenují :D jednou jsem našel fakt pěknej. Jenže jak s ním doplavat zpátky v ruce ho držet mi přišlo špatný (jak na ztrátu tak i na plavaní) za plavky špatný na ztrátu, tak jsem plaval a měl ho v puse… no samozřejmě mi v půlce cesty vypadnul :D :D :D Tak skončila moje kariéra mineraloga :D, ale ty vltavíny bych zkusit jel – ale prý je to zakázané

Pumíku to nechápu : Já, ani nevim, co je to ta vášeň a láska, já jsem byla furt jenom zavřená jako droga.

Další odpovědi
Emefej

Na geologii se vykašli, ta mě taky nebaví. Zaměř se na mineralogii. Já sbírám „šutry“ už přes 50 let. Přivedl mě k tomu můj tehdejší kamarád Leo A., jeho táta byl 12 let v Jáchymově, přivezl si pár pěkných kousků. Moc se mi to líbilo, po jeho smrti mi to Leo dal, to byl základ mé sbírky minerálů uranu.

anonym

A co budete dělat, až ta hornina začne milovat vás, to se jí už nezbavíte nebo k ní už dokonce patříte?Já, ani nevim, co je to ta vášeň a láska, já jsem byla furt jenom zavřená jako droga.

Luxx

kamínky mám ráda.. ani nevím proč, prostě jsou mi sympatické… mám malou sbírku doma… hodně jsem letos cestovala po Evropě a odevšad jsem si domů dotáhla nějaký šutr :) poslední úlovek mám ze Seven Sisters z Anglie..

na VŠ jsme měli předmět geologie a když jsme šli dělat zápočet, tak všichni byli naučení na testové otázky.. jaké pak bylo překvapení, když se u zápočtu objevila i poznávačka… nikdo na to nebyl připravený… byla jsem jediná z asi 15 lidí, kdo to zvládl bez nějakých příprav, ostatní si museli zápočet zopakovat a naučit se ty šutry poznávat