Avatar uživatele
annas

Máte rádi matematiku?

Včera tady bylo dost dusno, proto něco na odlehčení.

Matematika je velmi zajímavá věda. Tak třeba moje telefonní číslo dělím rokem svého narození, k tomu připočtu letošní letopočet, odečtu stáří své tchyně a dostanu číslo svých bot.

Je to tak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, anonym, vagra, aramah, rynek878, nabubindes, nyja, anonym před 5021 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Přiznávám,že když jsem si přečetl Vaši otázku,tak jsem tomu moc nevěřil,protože jste se mohla splést.Jsme přece jenom lidé.
Vzal jsem si tedy na pomoc kalkulačku a došel jsem k šokujícímu závěru,že máte pravdu.
Jistě se tady najdou jedinci,kteří tomu nebudou věřit,ale je tomu skutečně tak.
Přesto,že opravdu nejsem matematik,mi vyšlo číslo,které se rovná známce,kterou rodiče neradi vidí na vysvědčení svých potomků.
Mám pravdu?
:)
Všechno nejlepší k svátku!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

ano, moc, a to i přesto, že pracuju v humanitním oboru. Už jako malý kluk to, co jsem si nespočítal, jako kdyby neexistovalo… poctivě jsem na zahradě odpočítával 600 pampeliškových či sedmikráskových květů, z nichž se pak dělával med… na střední jsem i doučoval matematiku a mám ji v paměti dodnes, nebýt toho, maminka by si nedodělala podnikatelskou školu, na níž bylo bohužel matematiky považováno dost. Jediné, s čím jsem válčil a málem z toho před maturitou propadl, byla analytická geometrie, která mi dodnes přijde jako absurdní a zbytečná věda. Vyjádřit přímku rovnicí – kdo to kdy viděl, už jako zadání to zní značně pošahaně…
Doplňuji:
*požadováno…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nabubindes

ano je to tak! matematika je velmi zajímavá věda!
Doplňuji:
VŠE NEJ K SVÁTKU ANNA! PŘEJI

Upravil/a: nabubindes

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

to je spíš numerologie 🙂
Doplňuji:
matematika je takovy zaklad, neni to asi nic co muzete mit extra radi, ale zcela samozrejme se predpoklada ze umime cist, psat a pocitat … a predpoklada se i to ze pri vyjednavani optimalni hypoteky vite jak se realne projevi 0,2procentuelni uleva na uroku diky ktere prijdete o mocnost rezervy sporit na sporicim uctu, stejne jako 100 korunovy poplatek za vedeni hypotecniho uctu rozlozeny na celou dobu splaceni uveru …

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

Já jsem vždycky s matematikou bojovala, na základce to ještě šlo, ale na střední…brrr. Nikdy jsem jí prostě nerozumněla. Ani fyzice, ani chemii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Matematika?Nic pro me,uz ve skole jsem si rikala nac budu potrebovat umet vypocitat kde se potkaji auta,kdyz jedno vyjede z bodu A rychlosti..at­d,fakt jsem to nepotrebovala,hlav­ne at dojedou.Jinak uprimne,sedela bych ve skamnech jeste ted a pocitala bych ty slovni ulohy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
9112000

No zas tak špatná není ale skoro jsem z ní měla 2 na vysvědčení.(chodím totiž na zakladku)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Mátematiku jsem měla docela ráda. Ale asi jen do 6. třídy. Potom jsem měli tak hrozné učitelky, že to byl teror! V tu chvíli jsem matiku přestala mít ráda. A to jen kvůli učitelkám. Hrůza…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bironc

Je to tak, ale neplatí to u každýho.
Matika má i svý zajímavosti třeba že nula na nultou je jedna, ln(e)=1, díky matematice můžete dokonce sečíst řadu čísel, která jse do nekonečna, aniž byste museli do nekonečna počítat 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Vagro, přiznávám, že jsem to nezkoušela. Náš zástupce matematik měl různé „šplechty“, studenti je sbírali. Když uklízím a vyhazuji věci, občas něco najdu a pobavím se.

před 5021 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

S tou velikostí nohy to není až tak těžké uhodnout. :)
Máte zajímavé povolání,ale nezávidím Vám.
A v dnešní době,už vůbec ne.

před 5021 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Nevím, co se stalo, musela jsem aktualizovat stránku, v původním textu jsem tedy neopravila chybu a zírám, že text nezmizel.

před 5021 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vagro, přiznám se, že jsem to nezkoušela. Námš z

před 5021 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek