Máte rádi houby?

Kolik druhu znate a chodite na ne?Jsem od jara do podzima posedla sbiranim hub a znam 14 osvedcenych druhu.Doma se delaji na vsechny zpusoby a mam radost z plneho kosiku.

Nejlepší odpověď
quentos

Jj, jsem všnivý houbař a v hlavě mám prakticky celej atlas; pak se dycky doma děsej, co jsem to zas dones za prašivky… tak jim je přesně pojmenuju, najdu v atlase, všechny znaky souhlasí a o chutnou večeři postaráno ;{)= chutných jedlých hub je tolik a spousta jich přijde nazmar jen proto, že je lidi neznaj, ale pravs, lepší než se otrávit…
Doplňuji:
*pravda

Další odpovědi
ten který je

Houbaření mám moc rád,akorád mi vadí když jsou v lese hluční lidé.Sbírám hřibovité houby,dále bedly,masáky,špičky trávní a některé druhy čirůvek.Obdivuji houbaře kteří jezdí na houby i v zimě a najdou.

Miroslavst

To už musí být, když jdeme do lesa. Baví mě to pokud najdu hned nějaké houby, jinak ne. Ale pozor, musí to být ty hnědé se žlutým spodkem, jinak neseberu nic.
Jednou jsem dostal (a teď možná zapláče srdce každého houbaře)bílé houby, co neznám nesním a tak jsem je vyhodil. Prý to byly praváci. bohužel-neznám-nejím.
Jinak mám rád nakládané houby, ty svoje sebrané hnědé a to v jakékoli podobě-sušené, smažené, guláš…

chucky

Na houby nechodím :(

panenka

houby ráda mám ale nechodím na ně kupuji si žampiony v obchodě

iwetax

Houby miluju, chodím na ně. Nejlepší je kotrč.

anetadela1

Taky ráda chodím na houby a ráda si je udělám k večeři jako smaženici. A když žádhnou nenajdu, tak jsem aspoň v lese. Hrozně mě uklidňuje. Sbíráme jen podborováky, kačeny, kozáky a křemenáče, hřiby. Víc neznáme…

lorja

Houby má ráda celá naše rodina.Manžel se synem je sbírají a já upravuji do jedlé podoby.Sbírají kozáky,praváky,ho­lubinky,kuřát­ka,lišky,sucho-hřiby,bedly.

Jahoda

Já miluji houby a taky je moc ráda sbírám. To prostředí ve kterém rostou je nádherné. Nejraději mám bedly, které si na pánvičce na oleji osmažím a jíme to s chlebem. ;o)

Džanička

Já děsně miluju houby,na všechny možné způsoby,hlavně řízky a smaženici.Mám ráda hřiby,kozáky,kře­meňáky,klouzky apod.Ale na houby nechodím,protože vždy houby najdu.Naštěstí se vždy najde někdo,kdo košík daruje.

Michal

Mám je rád a rád je sbírám,je-li čas.Líbí se mi i úsměv těch úspěšnějších"Hele co jsem všechno našel!

Zdroj: Poznání