Ella

Máte prosím někdo nějaký vyzkoušený recept na kokosovou bábovku?

Recepty na internetu se poněkud rozcházejí, tak jestli někdo máte budu moc ráda, když se podělíte :)

Nejlepší odpověď
anonym

Ello, na to, abych vypisovala složitě recept jsem hodně starý praktik. V podstatě platí, že kam se dá dát mák, tam jdou dát i ořechy, tudíž i kokos. Moje praxe je taková, že pět-10 dkg snese každá bábovka, do které dáváš sníh z bílků. Chce to méně se bát a více experimentovat. Z kokosu jsem dělala nádivku do svatebních koláčů svého syna a byla to skutečná lahůdka. Někdy to chce jen tak něco zkusit. Vyjde to, neboj se.

Další odpovědi
hanulka11

kokosová pochoutka
vajíčka 5 ks
cukr moučkový 15 dkg
mouka hladká 15 dkg
kokosová moučka 7 dkg
prášek do pečiva 1 sáček
1 dcl oleje
mléko podle oka aby těsto nebylo moc husté cca 1dcl

Vejce + cukr vyšlehat v hustou pěnu, přidej mléko a ještě chvíli šlehej.
Do těsta lehce vmíchej strouhaný kokos a mouku s práškem do pečiva.
Těsto nalij do vymaštěné formy vysypané kokosem a upeč v mírně vyhřáté troubě

Doplňuji:
mléko dávám vlažné na 1/2min z mikrovlnky

pizlicka

i kdyz s tim kokosem opatrne.ja delala makovec a take jsem si rekla misto maku kokos.ano,ale mensi mnozstvi,nez maku.protoze kdyz to spojis s cukrem a peces,buhta ti ztuhne,prave diky kokosu a cukru.takze misto maku klidne kokos,ale mene.