zjentek

Máte pro tohle rozumné vysvětlení?

Mám dva malé usb wi-fi adaptéry – 1) TP Link a 2) nějaký Zircon. Stroj s Windows XP je oba rozpozná a načte, zatímco stroje s Windows 7 nikoli. To by nebylo až tak divné, ale… Připojil jsem adaptéry do TŘECH MAŠIN SE SYSTÉMEM WINDOWS 7 nezávisle na sobě a ŽÁDNÁ z jmenovaných sedmiček adaptéry nenašla. ANI JEDEN Z NICH.Při připojení usb uslyším jen „špatný“ zvuk, kdy zařízení není rozpoznáno a dále se s tím nedá nijak pracovat. Shrnuto: wokna XP načtou oba adaptéry, zatímco wokna 7 ANI JEDEN z nich a to prosím TŘI STROJE W7 NEZÁVISLE NA SOBĚ. Právě jsem telefonicky hovořil s dovozcem/dis­tributorem antény Zircon a ten mně sdělil, že ovladače pro danou anténu neexistují, protože k tomu není důvod, bo anténu podporují mimo jiné všechny wokna a většina moderních TV.

Kdo mně tohle pochopitelně vysvětlí? );

poznámka: Zmińovaný TP Link drivery na netu má, tak jsem ten správný stáhl, nainstaloval do W7 a od tý doby mně spadne systém při každým přepojení mezi sítěmi. To jen pro zajímavost… Děkuji.

Odpovědi
anonym

Vyvodil bych z toho, že váš Zircon není kompatibilní s Win 7. Pokud prodejce tvrdí opak, ale vám to nejde na žádnym stroji s Win 7, reklamoval bych ho.

Dál mějte na paměti, že Windows 7 je už nepodporovanej systém. Prodejce to na tohle může uhrát při reklamačním řízení.
Sice vám řekl opak, ale jestli jste si hovor nenahrál, nemáte o tvrzení, že „anténu podporují mimo jiné všechny wokna“ důkaz. Ale i o tomhle tvrzení bych pochyboval a nevěřím, že ta anténa bude jen tak sama o sobě fungovat třeba na Windows 1.0 z roku 85.

Vojta24

Hele fakt nechápu, proč se z toho kolotoče nepodporovaných verzí a nechtěných desítek už jednou pro vždy nevymotáš tím Mintem, co ti tu doporučovali snad X krát. Na tip místních rádců jsem na mint přešel tento rok v únoru a prostě to funguje, na starým hardwaru všechno zase běhá v nejvyšších verzích. Navíc bys tam neměl problém ani s podporou USB WIFI donglů, protože ten systém je umí v základu všechny, zatím jakýkoliv wifi dongle jaký jsem na mintu použil systém vždy hned rozpoznal a žádné ovladače jsem nikdy z webu stahovat nepotřeboval ~~ Zbytečně s temi historickými wokny mažeš.

Zdroj: https://linux­mint.com/

zjentek

Astaroth tak jestli chceš chytat za slovíčka tak nevím, co děláš tady na odpovědích.

Kdybys tak věděl, čím může být dáno, že ŽÁDNÝ z těch adaptérů nejede na ŽÁDNÝCH W 7, to by bylo něco! Mně třeba napadá, jestli při předchozí nabídce aktualizací na W 10 od Microsoftu se do sedmiček v tý době nenatáhly nějaký „sračky“, protože od tý doby ty systémy vykazují chybu za chybou, nepracují správně a hlavně a to PŘEDEVŠÍM – PRACUJÍ POMALU! A to tvrdí více lidí se sedmami v okolí. Ten systém 7 se prostě po loňské přednabídce aktualizace (nevím, co bylo do mašin staženo) prostě ZASEKAL a od tý doby neběží řádně. Tak tady jen nahlas přemýšlím, zda i to, že teď nepodporuje síťové adaptéry, s tím třeba nějak nesouvisí. ale ty znáš jen svá fakta, takže tady ani moc neporadíš, sorry jako. Není třeba nic kopírovat. Způsob, jak by mohly adaptéry pracovat, můžeme klidně i vymyslet a světe div se – TAK TO PRACUJE. Venkoncem se tak objevují vynálezy. Vše je o snaze a zájmu. A vovovotomtoje.

Vojta24

Fakt nechápu proč se z toho kolotoče nepodporovaných verzí a nechtěných desítek už jednou pro vždy nevymotáš tím Mintem co ti tu doporučovali snad X krát. Na radu zdejších jsem na to přešel tento rok v únoru a je to pecka, na starým hardwaru všechno zase běhá v nejvyšších verzích. Navíc by podpora USB WIFI donglů nebyla problém, zatím jakýkoliv wifi dongle jaký jsem na mintu použil systém vždy hned rozpoznal a žádné ovladače nepotřeboval.