Avatar uživatele
anonym

Máte předsudky vůči Romům?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? GM, Elk, tom004, dědapetr před 4646 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

ano, ještě jsem totiž slušného nepotkal. Jeden si vedle mě sed v autobuse; usnul jsem, na klíně pak cédéček. Když jsem se probudil, nebyl tam už ani cikán, ani cédéčka. Pak mi vykládejte, že to byl ZROVNA TEN ŠPATNEJ… ba vy se na ně nemůžete málem ani podívat (ono mimochodem není ani o co stát), aniž by hned řekli „co čumíš“ a snažili se okamžitě vyvolat pranici.
Ani nemluvě o tom, jak se válejí na podpoře, místo aby pracovali, a řvou, že jim „nikdo práci nedá“ (aniž by ji vůbec začali hledat).

Mimochodem za podmínek, za jakých oni dostávaj podporu a válejí si koule, by bílej nedostal ani halíř. V Brně v tamějším cikánském „ghettu“ nechodí v tramvaji revizoři. Proč asi – protože každej cikán tam jezdí načerno a revizor nechce mít problém. ANO, JE TU DISKRIMINACE – ALE BÍLÝCH!!!
Doplňuji:

  • pakl… pardon, překlep

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Předsudky rozhodně ne.
Nicméně sdílím spoustu špatných zkušeností.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Elk

Copak romové, ale i cikáni mají špatnou pověst. Před ní ji nezachrání ani Kanada či Anglie, natož Kocáb…
Je to jako Pavlův reflex – vidím je a už si držím kapsy, nebo jsem minimálně ve střehu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Cikáni,mi nevadí.Vadí mi,ale všichni ti,kteří,jim tolerují,nedo­držování zákonů této republiky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Otázka vložená již po několikáte. Zajímají-li vás starší názory, podívejte se do jednoho odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cikani-cigani-nebo-romove-jakou-mate-zkusenost-povidejte

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
slipknotak

vadí mi jen jejich chování. barvu kůže vůbec neřeším, ale nevychované romy na ulici hned poznáte. Nesnáším když du na ulici proti němu a já uhnu ramenem a on jde dál ani trochu se neuráčí uhnout nevím co si o sobě myslí. Berou nám peníze z platů aby se mohli nažrat tyhle nevychovanci kteří vám ani neuhnou na ulici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hawranek

Mám s nimi doopravdy špatné zkušenosti- pracovala jsem ve stánku s bižuterií, kam chodili pravidelně krást- především děti, dospělí si toto nedovolili. Byla to tenkrát chyba zaměstnavatele, protože nereagoval na naše žádosti, aby se zboží, volně vystvaené na otáčecích pultech dalo pod sklo- naopak bylo trváno na tom, aby tyto pulty byly rozestavené ve všech rozích stánku- a to prostě nešlo uhlídat…ale znám i pár slušných Romů…jinak se snažím lidi posuzovat podle chování, ne podle barvy kůže, ale když ke mně na zastávce přistoupí dva desetiletý kluci a řeknou mi Paní, dej nám cígo, tak…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Přijde cikán do obchodu se zbraněmi a ptá se:

Cikán: chcu jeden ssamopal,more
Prodavač: samotný je neprodáváme
cikán: tak jednu pistolu
prodavač: Tu vám taky neprodám.
Cikán se naštve: dig more co máte proti černejm??
Prodavač: Všechno co tu vidíte:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Předsudky nemám. Prostě je nesnáším. To není předsudek, to je fakt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jak že se jmenoval ten pán s knírkem,který se nedožil II světové?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
790511

Zkušenosti jsou jedna věc. Často z nich vyplývá, že nechceme-li problémy, je lépe se Romům vyhnout. Předsudky s tím pak jdou ruku v ruce, ale už mockrát jsem se přesvědčil, že není vše tak černobílé. Například stojím na zastávce, blíží se Rom/ka a já si říkám, co zase bude dělat za potíže. A on, nebo ona si prostě jen koupí jízdenku v automatu, kterou si pak v tramvaji normálně orazí.
ad quentos: v brněnském „Bronxu“ revizoři úplně běžně chodí, někdy dokonce i samostatně a černé pasažéry pokutují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Omluvy a eufemizmy v této problematice nemají místo. Taková je, bohužel, ta nejskutečnější, když nechci napsat nejčernější, skutečnost. Opravdu nejde o předsudky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek