Avatar uživatele
Mirdas

Máte osobní zkušenosti s pořekadlem „za dobrotu na žebrotu“?

Můj kamarád totiž potkal svého bývalého spolužáka který zrovna bydlel kde se dalo. Neboť sám bydlí u své přítelkyně nabídl mu svůj dočasně opuštěný byt s tím že mu bude přispívat na nájem co bude moci a sežene si stálou práci.
Jednoduše chtěl mu pomoci se postavit na vlastní nohy.
Odvděčil se mu že mu byt zcela vykradl, ani žárovku tam nenechal. Již to řeší policie.

Máte podobné zážitky a nebo máte i opačnou zkušenost ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka, johana 56, bolak, marci1, anonym, Agneta, gecco před 3129 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Známé přísloví „za dobrotu na žebrotu“ je určitě věky prowěřené.
Jenže kam za nějakou „lumpárnu“, jíž jsme často svědkem či o ní čteme? Spravedlnost není pro každého …

Dobrota se vytrácí ze života, určitě víc platí, že zadarmo ani kuře nehrabe..Každý dobrý skutek má být potrestán …

Osobní zkušenosti mám, nejvíc s knihami, i když jsem zažila mnohem horší. Půjčila jsem knihy, nedostala je zpět, jindy třeba poškozené. Bohužel, peníze jsem rovněž půjčila, ale marně čekám na „navrátila“.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

„Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán“...­..........to je to samé a funguje to většinou neomylně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

tvrdím, že platí všude ..ve virtuálním světě dvojnásob
k doplnění- za to může politika ..ten druhej by mu udělal to samý. Proboha lidi proberte se, vždyť jsme češi!

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Mám, řekl bych přímo bohaté.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Stačí pomyslet na to, kolikrát jsem někomu půjčil menší částku peněz. Téměř nikdy se mi nic nevrátilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Mirdas: tak snad „za naivitu na žebrotu“, né?

já bych to bytu nikdy nikoho nepustil, kor plně vybavenýho a kor někoho koho jsem léta nebo dokonce desítky let neviděl, i když to mohl být třeba můj spolužák, či kamarád, tak teď to může být úplně jinej člověk, a chtěl jsem napsat něco podobnýho co napsal zjentek („jsme přece češi“); vem si jaký měl ten tvůj kamarád možnosti, mohl třeba říct „sorry, nemám jak bych ti mohl pomoct“ a byt si nechat prázdnej, nebo si do něj sehnat 4 studenty a mít z něho 12.000 měsíčně a nezaujatý člověk, kdyby to viděl by si řekl „nojo, češi“ (má byt za milion a nepůjčí když kamarád živoří na ulici); a nebo druhá možnost, půjčit a být vykraden a nezaujatý člověk si opět řekne „nojo, češi“ (nemá kde bydlet, někdo mu pomůže a on ho ještě vykrade), takže ať tak či tak, dopadlo by to vlastně stejně, protože češi jsou češi

boreczech: taky se toho dá dobře využít, když se chci někoho zbavit, půjčím mu peníze.. a funguje to

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Jo.
Platí :'(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

No jéje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Mám štěstí, že nějak zvláště se mě to netýká. Pokud někomu pomáhám, tak spíše tomu, o kom vím, že mě nezklame a nepodrazí. Doufám, že to vydrží ! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Je to tak,ale s podobnou situací jsem se nesetkal,ale když jsem někomu prachy půjčil a on nebo ona nevrátili.
Už dva z nich umřeli,ale ne tím,že by je to mrzelo.
Přesto mi jich bylo líto.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

vždycky když nekomu pomůžu.proto se tvarim jako slabší,a spíš už na pomoc čekám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Mirdas: kamarád byl prostě postaven do situace „být svině“ a nebo „být oběť“, a teď si vyber

před 3129 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

bolak- a nechtěl by ses zbavit mě? Mně by to nevadilo..

před 3129 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

jednou se vás zbavím všech :))

před 3129 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

chápu, už teď seš za vodou ..a až přijde ten čas, kolik pak připadne na jednotlivce?

před 3128 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek