Lucyfer

Máte odvahu se chodit ptát na pracovní místa osobně? Je to vůbec slušné?

Čas od času vidím někde ceduli, třeba „přijmeme prodavačku na HPP“, tak si v duchu řeknu „jó, to je pro mě“, jakožto introvertovi (nebo jak to nazveme) se mi uleví, že mám, aspoň tak to chápu, možnost „prudit“ osobně. 😀
Ale u těhle nabídek to často zase nenajdu na internetu… a jsou to takové „limitky“ ve smyslu „kdo tam chodí, ví“, zdá se mi.
Jinak koukám po pracovních inzerátech na internetu… a teďko co když mě na internetu něco zaujme a já si usmyslím, že se tam „vkradu“ s životopisem na flashce se ptát, jestli je to ještě volné, nebo tak?

Nebo jestli lidi chodí se ptát třeba různě po městě „dobrý den, nemáte/nebudete mít tu pro mě flek“? 😀

Mě to hrozně děsí. 🙈

Ale ráda bych to nějak urychlila, a přijde mi, že v tomhle je „přeborník“ akorát doporučenka od ÚP, jestli se má potvrdit do tří dnů… Jak kdyby takový „propašovávací povolení“.

Pardon, jestli je to nonsense.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Nejen že je to slušné, ale je to i nutné.

Další odpovědi
Filip84

Ty to máš v té hlavě hodně komplikované, že? Měla bys svůj stav konsultovat s klinickým psychiatrem.

Obecně bývá jak u zveřejněných nabídek na stránkách úřadu práce, tak v různých těch inserátech jinde, informace, tzv. „první kontakt“.

Nejčastěji je tam „e-mailem nebo telefonicky“, „osobně na pracovišti (případně: po předchozí domluvě), nebo telefonicky“.

Potom platí různé usance, jako, že do korporátu se píše / volá – volá se, pokud potřebuješ doplňující informace k místu, píše se, pokud o místo máš zájem. Soukromníkům se volá, protože napsat na e-mail může taky znamenat, že si to přečte až příští rok. Nebo vůbec. A pak podle domluvy.

Ano, čas od času je nějaké místo, z jehož popisu je patrné, že „kontakt osobně na pracovišti od XX do XX hodin“ je vysloveně preferován. Tak, a v čem je problém? Zase jsou místa, kde je výslovně napsáno něco, jako „nechodit na pracoviště bez předchozí telefonické či písemné domluvy“. Zase: v čem je problém? To pochopí i opice, když jí vrazíš banán, ne?

Samozřejmě, že pokud máš doporučenku od úřadu práce, kterou máš projednat do třech dnů, tak tam osobně dojdeš, zvlášť, pokud se Ti nepodaří první den dovolat, že. A? V čem je problém?

paul1

Určitě je to nutné. A někde je lepší si po čase zajít do firmy znovu, některé si tím ověřují opravdový zájem klienta.

Filip84

Já si vzpomínám, to už je taky tak deset roků zpátky, zhruba, jak jsem dělal v hospodě, že se přišla asi padesátiletá bába „zeptat na práci“, že – prý – musí mít pro úřad práce obchozených za tejden pět míst, jinak cosi (asi by jí krouhli dávky, nepamatuju už si to přesně).

No, dobře: co jste dělala, dosud? Ve fabryce, měnila kusy. Jak, měnila kusy? Popsala: prostě, práce rutinní, stereotypní, zvládne každý. Fajn, máte vůbec představu, co obnáší práce v gastronomii? Ne. Tak se jí to, tak nějak, popsalo, stručně, s tím, že by šla na nádobí, a na přípravy. Negativní, vyhořelá, bylo vidět, jak je z toho „nadšená“. Bylo znát, že nemůže říct „ne“ do očí, tak se jí dalo razítko na papír a napsalo se jí tam něco jako, že hospoda je plná, a v případě zájmu se jí ozvem, že nechala telefon.

A k čemu je tohle dobré? Stát je kokot! 🙄🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Ametyst

Filip84: K čemu je to dobré? Plebs se přece nesmí nudit.

Schluker

@Ametyst: ne, neni to nutne. V dnesni dobe casto neni ani potreba fyzicky prijit na pohovor. Samozrejme zalezi na konkretnim typu prace.

Ametyst

Je to rozhodně lepší, než čekat třeba rok na odpověď. Přitom zaměstnavatel neměl už od začátku v úmyslu někoho zaměstnat. Kolikrát už jsem slyšela “My se vám ozveme”. Je lepší si to ohlídat, než muset pasivně čekat.