Avatar uživatele
Dvorní šašek

Máte obavy z globálního nedostatku pitné vody, nebo jste zatím v klidu?

Zajímavá 0 před 638 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Když jsme neustále strašeni táním ledovců, neznamená to snad, že vody logicky přibývá ? Já už ničemu nerozumím- ledaže globální chamtivost způsobí umělý nedostatek, aby se i na vodě mohlo vyrejžovat maximum peněz. Stejně jako se to dělá se starým dobrým vynálezem- elektrickou energií. Chamtivost řídí náš svět.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

GLOBÁLNÍ nedostatek (pitné) vody nemůže nastat, lokální možný je. To víš, ani nejemisovatější echtovně ZLOunijní emise nedokáží dát molekulám vody dostatek energie k dosažení únikové rychlosti. Fyzika na propagandu kašle, víš? ;) :)

Přirozeně jak píše Ametyst JE MOŽNÉ, že vody bude nedostatek. Stačí zakázat studně a lapání/zachytávání dešťovky, čerpání z jezer, řek, potoků a rybníků (včetně kaluží) a všechnu vodu v Labi darovat Německu, aby nám ji mohlo MASTNĚ PRODAT nazpátek. Není ti to povědomíé? ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Disraeli

Nedostatek vody nehrozí a hrozit vyloženě nemůže – pouze lokální, jak píše alien. Je třeba si uvědomit, že Země je modrá planeta, voda pokrývá něco přes 70 % planety a z toho je na většině míst několika km hloubka. Takže hafo vody.

Že je voda slaná je reálně úplně fuk, přestože nemáme (efektivní) technologii, která by měnila slanou vodu na sladkou – my ji nepotřebujeme. To za nás dělá koloběh vody. Voda se z moří a oceánů masivně vypařuje a pak znova naprší (logicky už sladká)… Ten problém je, KDE naprší, kde se shromáždí mraky, kde dojde k srážkám, kam jde vítr. Některá místa se na planetě vysušují, oteplují, do jisté míry mění v pustiny. A voda prší tam, kde na to má podmínky, kde jsou vhodné srážky a potenciál… Velice dost to ovlivňují i stromy. Nejen déšť/srážky, ale i kde se voda celkově udržuje – v půdě, potocích/řekách atd.
Nejvíc prší nad oceány a moři a častost tohto se zvyšuje. Pro nás lidi a pro vysychající území tedy takový „zbytečný“ děšť.
Pak prší často a nejvíc tam, kde to není tolik potřeba, místa bohatá na vodu, přírodu/lesy – oproti vysychajícím územím – jde hlavně o stav toho území a jeho okolí (přiroda, podmínky).

Nedostatek pitné vody tedy může být lokální, podle území anebo kvůli znečištění pitné vody. Ale jinak je vody dost.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Zdá se mi, že vody je zatím na většině území dost, nemám přehled. Hodně vody z oběhu se ztrácí v podzemí, kde nahrazuje vytěžené suroviny – naftu, uhlí, plyn atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Nemám obavy, buďto mám důvodnou obavu, nebo nemám důvodnou obavu, a o toto důvodnou obavu nemám.

Jednak Země je modrá planeta, potom ta naše civilisace pořád něco přináší, třeba to není u nás až tak dávno, co předkové brali vodu z potoků a studny byly, veskrze, povrchové, mělké, dneska jsou vrty, zase ne každý vrt je k pití, ale celkově problém není.

Globálně může dojít k nějakým změnám, že tady to bude víc teplé, a zase jinde studené, to bývá, ale říkám, my si poradíme, druhá věc je, že nás – zase – na tom někdo okrade. Nebo se o to minimálně, s dílčím úspěchem, pokusí, protože „lid je vůl“.

Když jsem byl malý, ale hodně malý (86/87), tak ještě pamatuju raky v potoku, ale pár, a hodně samarkant, protože byly furt rozjezděné na cestě. Pak samarkanty (kolem „revoluce“) zmizly, a dneska se zase, sice pomalu, ale vrací.

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Voda není moc zdravá, pijáci vody umírají nejčastěji. Pivo je na tom lépe

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Arne1: to jsem psal zjentkovi, když se ptal, jestli může do čaje, namísto citrónu, vrazit ocet, jako jednu z alternativ, ať se vyprdne na čaj a dá si pivo, že tím, rozhodně, nemůže nikdy nic pokazit! 🙂

Nový příspěvek