Dvorní šašek

Máte obavy z globálního nedostatku pitné vody, nebo jste zatím v klidu?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Když jsme neustále strašeni táním ledovců, neznamená to snad, že vody logicky přibývá ? Já už ničemu nerozumím- ledaže globální chamtivost způsobí umělý nedostatek, aby se i na vodě mohlo vyrejžovat maximum peněz. Stejně jako se to dělá se starým dobrým vynálezem- elektrickou energií. Chamtivost řídí náš svět.

Další odpovědi
aliendrone

GLOBÁLNÍ nedostatek (pitné) vody nemůže nastat, lokální možný je. To víš, ani nejemisovatější echtovně ZLOunijní emise nedokáží dát molekulám vody dostatek energie k dosažení únikové rychlosti. Fyzika na propagandu kašle, víš? ;) :)

Přirozeně jak píše Ametyst JE MOŽNÉ, že vody bude nedostatek. Stačí zakázat studně a lapání/zachytávání dešťovky, čerpání z jezer, řek, potoků a rybníků (včetně kaluží) a všechnu vodu v Labi darovat Německu, aby nám ji mohlo MASTNĚ PRODAT nazpátek. Není ti to povědomíé? ;) :D :D

Disraeli

Nedostatek vody nehrozí a hrozit vyloženě nemůže – pouze lokální, jak píše alien. Je třeba si uvědomit, že Země je modrá planeta, voda pokrývá něco přes 70 % planety a z toho je na většině míst několika km hloubka. Takže hafo vody.

Že je voda slaná je reálně úplně fuk, přestože nemáme (efektivní) technologii, která by měnila slanou vodu na sladkou – my ji nepotřebujeme. To za nás dělá koloběh vody. Voda se z moří a oceánů masivně vypařuje a pak znova naprší (logicky už sladká)… Ten problém je, KDE naprší, kde se shromáždí mraky, kde dojde k srážkám, kam jde vítr. Některá místa se na planetě vysušují, oteplují, do jisté míry mění v pustiny. A voda prší tam, kde na to má podmínky, kde jsou vhodné srážky a potenciál… Velice dost to ovlivňují i stromy. Nejen déšť/srážky, ale i kde se voda celkově udržuje – v půdě, potocích/řekách atd.
Nejvíc prší nad oceány a moři a častost tohto se zvyšuje. Pro nás lidi a pro vysychající území tedy takový „zbytečný“ děšť.
Pak prší často a nejvíc tam, kde to není tolik potřeba, místa bohatá na vodu, přírodu/lesy – oproti vysychajícím územím – jde hlavně o stav toho území a jeho okolí (přiroda, podmínky).

Nedostatek pitné vody tedy může být lokální, podle území anebo kvůli znečištění pitné vody. Ale jinak je vody dost.

paul1

Zdá se mi, že vody je zatím na většině území dost, nemám přehled. Hodně vody z oběhu se ztrácí v podzemí, kde nahrazuje vytěžené suroviny – naftu, uhlí, plyn atd.

Filip84

Nemám obavy, buďto mám důvodnou obavu, nebo nemám důvodnou obavu, a o toto důvodnou obavu nemám.

Jednak Země je modrá planeta, potom ta naše civilisace pořád něco přináší, třeba to není u nás až tak dávno, co předkové brali vodu z potoků a studny byly, veskrze, povrchové, mělké, dneska jsou vrty, zase ne každý vrt je k pití, ale celkově problém není.

Globálně může dojít k nějakým změnám, že tady to bude víc teplé, a zase jinde studené, to bývá, ale říkám, my si poradíme, druhá věc je, že nás – zase – na tom někdo okrade. Nebo se o to minimálně, s dílčím úspěchem, pokusí, protože „lid je vůl“.

Když jsem byl malý, ale hodně malý (86/87), tak ještě pamatuju raky v potoku, ale pár, a hodně samarkant, protože byly furt rozjezděné na cestě. Pak samarkanty (kolem „revoluce“) zmizly, a dneska se zase, sice pomalu, ale vrací.

Arne1

Voda není moc zdravá, pijáci vody umírají nejčastěji. Pivo je na tom lépe

Filip84

Arne1: to jsem psal zjentkovi, když se ptal, jestli může do čaje, namísto citrónu, vrazit ocet, jako jednu z alternativ, ať se vyprdne na čaj a dá si pivo, že tím, rozhodně, nemůže nikdy nic pokazit! 🙂