annas

Máte někdy špatné ekologické svědomí? Kvůli čemu?

Litujete např. toho, že hodíte plastovou láhev do normální popelnice?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Ne nelituji.Manželka třídí.ale když to jinak nejde vyhodím do normální popelnice.

Další odpovědi
tom004

Ani náhodou.Hlavně po tom,co jsem několikrát viděl,jak roztříděný odpad,sypou na skládce,na jednu hromadu.Asi jsem barbar,ale když platím za kontejnery na třídění,a ono se netřídí,tak je jedno,kam tu láhev hodím. ☹

baghira

Ne.
Ne proto, že bych se choval až tak úzkostlivě ekologicky, ale odmítám si nechat navozovat pocit viny nejrůznějšími ekoteroristickými aktivisty, jako jsou greenpiss, jihočeské matky nebo děti země.

hanulka11

Mívala jsem, ale nyní už ne , nedaleko nás nás je třídička a když to vidím, jak „třídí“ aby neměli moc práce, tak to není tak se mnou zlé. Samo snažím se dál třídit jak se má, ale mrzí mě ,že oni kazí naší snahu

Drap

Snažím se, abych ho neměl, ale někdy se všechno nepodaří. Mrzí mne třeba to, že se mi nepodařilo pžesvědčit své děti aby pro vnuky nepoužívali papírové pleny.

Itter

Rozhodně ne. Už dlouho odpírám globální oteplování a ekologii. Miluji auta, hybridy a elektrická auta se mi příčí. Odpad třídím jenom doma, na to jsem si časem tak nějak zvyknul.

anonym

Trošku mě svědomí hryže,když vypouštím do ovzduší plyny z obou stran. 🙂
Ale nelituji toho. Má mi to rozervat bok?

suaeda

Třídění odpadu to je dnes často medializováno a kolikrát se člověk dočte i v tisku jak ta která obec či stát se vytahuje jak všichni třídíme. Problém je opravdu jak už zde většina píše v třídírnách. Sám jsem to viděl u nás ve městě a byl jsem zděšen. Potom samozřejmě člověka napadne zda-li to má vůbec cenu dělat? Na druhou stranu si ale říkám pokud by jsme byli všichni jako např. obyvatelé v Káhiře (pokud jste viděli), tak by jsme bydleli mezi hromadou odpadků, které čas od času někdo zapálí a ohořelé zbytky smete do Nilu.

venkovan

Takzvané „ekologické chování“ není jen o odpadech, ale o celkové spotřebě energie pro náš život a odpovědnost k plnohodnotnému životu minimálně našich dětí a vnoučat.
Nějaká odhozená lahev do směsného odpadu je sice problém, ale ve své podstatě je to jen mediální pozlátko pro naše svědomí, protože závěžnější problémy nechceme vidět a snažit se o jejich řešení.

Lenjička

Mě nejvíc hryže svědomí, když v nějakém obchodním centru 24 hodin denně stříká fontána… A na různé stupně… Lidi jsou rozmazlený, už si toho ani nevšímají…
A lidé v Africe nebo Indii by za kyblík čisté vody dali bůhví co…
Odpad třídím, igelitky používáme dokud nejsou úplně rozervané, splachujeme na dva stupně… Atd…
Lidi by si měli víc všímat drobností, které mohou udělat. Když se to sečte, je to velká pomoc pro všechny.

jendahun

Při své práci používám v motorové pile neekologický olej,i když bych měl biolog.odboura­telný – to znamená rostlinný.Eko­logický olej stojí litr asi cca 60kč,ten můj 15korun/litr.Denně vycabrám litr oleje +/-.Kdybych měl kupovat ten co bych měl používat,tak už jsem živnost dávno zabalil.V jiných státech se tento olej dotuje,tady si z toho udělali firmy pěkný kšeft.Co to je proti lesním strojům typu harvestor a pod..Tam když uteče olej,je to v hektolitrech a nevěřím,že používají olej ekologický.Myslím si,že tak se chovají všichni podnikatelé,pokud chtějí v této zemi provozovat živnost a nezkrachovat hned na začátku.Občas vyhodím strom,který jsem nemusel,to mě mrzí,ale musím se uživit.Až budu v balíku jako pan Schwarzenberg,budu si moct dovolit les pěstovat a hýčkat jako botanickou zahradu.

pokazdejinak

odpad se snažím třídit, ale když mi kelímek od jogurtu ::upadne:: do smíšeného odpadu, tak se z toho nehroutím :)
co mě ale mrzí, když třeba někam jedu autem zbytečně a sama – nejde jen o ty peníze za benzín, ale i to, že fosilní paliva nejsou nevyčerpatelná :/ … i když jejich zásoba vystačí ještě 50 let už posledních 20 let ;)

něco pro zajímavost:
http://www.hra­ozemi.cz/files/e­kostopa/ekosto­pa.php

  • spočítejte si svojí ekostopu ;)