Martas

Máte někdo zkušenosti ze žlučníkem?

Dobrý den chci se zeptat jestli máte někdo zkušennosti ze žlučníkem.Otec dostal záchvat,řekli mu že je tam zánět který se ted' léčí a že mu pak musí vzít celý žlučník.Chci se zeptat kdo ví jaká dieta potom následuje.Děku­ji všem

Nejlepší odpověď
dagry

No jaká dieta, každá dieta po operacích je drastická. Tzn. jíst suchotiny, vařit na vodě, solit minimálně, nekořenit, nejíst čerstvé pečivo, nejíst luštěniny, tučné jogurty vynechat …
Já když jsem přijela z nemocnice po operaci žlučníku tak mi soused – kuchař – řekl. .erte na dietu a začněte normálně jíst, tak jak předtím. A po operaci už jsu 19 let, opravdu jsem žádnou dietu nedržela a NIC se mi dosud nestalo a žádný záchvat jsem nikdy už neměla. Toť moje rada, nerada, ale u mě byla účinná.

Další odpovědi
Klarisa

Mojí dceři 21 let vzali žlučník,měla tam kámen.Držela dietu jen měsíc,jí ted vše.Jedla vše kromě smažených jídel.Dá si i sklenku červeného vína nebo piva.