Avatar uživatele
Nela56

Máte někdo zkušenosti s darovací smlouvou?

Pomoc ! Jsem ztracená :D Kupuju ted od jedné paní už 3 letou želvu, jenže paní nemá žádné zkušenosti a já samozřejmě také ne.. Takže ani jedna nevíme, jak to chodí s darovací smlouvou a celkově přepisem na nového vlastníka.. Našla jsem si tedy, jak se musí vypsat papíry, že mi musí dát darovací smlouvu a taky, že oni musí odhlasit želvu, abych ji mohla nahlásit já na sebe.. Jenomže oni to nechali vše na mě, nejraději by to ani nedělali a já ted vůbec nevím, jak má taková smlouva vypadat, jestli můžu použít neutrální smlouvu z internetu ? A jak to je s jejich odhlašováním.. :/


Máte někdo zkušenosti z darovací smlouvou ?

Zajímavá 0 před 1348 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ElonMusk

To Vaše psaní s/z je teda zážitek. Obyčejně stačí napsat označení stran, předmět darování, a hlavně nezapomenout datum a místo podpisu! Klidně použijte vzor z netu. V případě zájmu se koukněte do občanského zákoníku.
Jinak v případě darování nic od nikoho nekupujete. Také se nejedná o majitele ale o vlastníka. Tím nechci být ofenzivní nebo být hnidopich, ale vlastník je právní termín, majitel může být maximálně tak majitel restaurace. Ptáte se na právní otázku, proto zmiňuji právní terminologii. Darovací smlouvou převádíte vlastnické právo na nového vlastníka/obda­rovaného, takže tam nepsat nic o koupi ani nic o majiteli. Jinak to není nic hrozného, určitě to zvládnete sepsat.

Jinak, želva se někde registruje? O.o

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Nemáte-li s koupí či darováním žádnou zkušenost,
nepostačí žádný vzor z internetu (ještě jsem neviděla
ani jeden bez věcných a pravopisných chyb).

Pokud jde o registraci nového chovatele, měla by Vám informace poskytnout paní, která Vám želvu daruje/prodává > je její povinnost Vás informovat o všem podstatném.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JájsemRaibek

ElonMusk- ano, želva podléhá registraci Cites (https://www.mzp­.cz/cz/cites_ob­chod_ohrozeny­mi_druhy)

před 1348 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek