tanyya

Máte někdo zkušenosti s vymáháním dluhů?

Mám smlouvu o prodeji nábytku za cca 17 tis., dodnes mi bylo zaplaceno pouze asi 1500 Kc a je to už přes dva měsíce, dochází mi trpělivost, včera jsem s tím dotyčným mluvila po telefonu a řekla jsem mu, že ho dám k soudu a on mi na to odpověděl, že to klidně můžu, že je to invalidní důchodce a bude mi to splácet příštích 30 let. Moje otázka zní – kdo máte zkušenost s vymáháním pohledávek z takovýchto parazitů, kteří de facto nic nemají, copak jim to prochází?

Odpovědi
anonym

různé možnosti jsou zde popsány http://www.me­sec.cz/clanky/jak-si-poradit-s-dluzniky/

anonym

Takže v první řadě podej žalobu k soudu, ten následně vydá platební rozkaz nebo rozsudek. Pokud dotyčný nezaplatí na základě tohoto rozhodnutí, podej žalobu na výkon rozhodnutí a následně exekuce.
exekuce se však řídí pravidly, takže pokud nemá žádný příjem, popř. má příjem nepostižitelný (je malý), opravdu to bude splácet nějaký ten rok. Pokud však koupil nábytek, může exekutor přistoupit k prodeji movitých věcí a z prodeje uspokojit dluh.
jmhad nemá pravdu, jelikož exekutor může konat až po pravomocném rozhodnutí soudu-nejsme v džungli.

jmhad

obrátit se rovnou na nejbližšího exekutora – ten rád skočí po výdělku a řekne možnosti