SpeedyCZ

Máte někdo zkušenosti s vydáním občanského průkazu před 15-ti lety?

Měsíc má můj bratr narozeniny a oslavuje 15 let. Pro občanský průkaz chce jít s předstihem aby ho vytvořili a měli ho hotový. Máte někdo zkušenosti s vydáním občanského průkazu před 15-ti lety (zažádat si o něj jde zítra). Děkuji!
Doplňuji:
Pro Hanulka11: Ano, to vím, ale jestli s tím má někdo zkušenosti, jestli se má přinést rodný list, fotka,…

Nejlepší odpověď
Lucijej

Zažádat předem o něj může, ale vydají mu nejdříve v den 15. narozenin.

Další odpovědi
brillant

Vepište odpověď… http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx

hanulka11

klidně si může zažádat dříve než dosáhne 15 let
Doplňuji:
předložíš vyplněnou žádost a rodný list – vyfotí tě na místě

JájsemRaibek

Dnes je vše propojené, takže zřejmě jen rodný list. Fotku NE, fotí přímo na úřadě.
Jinak dřív tomu bylo tak, že jsme se sešli v divadle a tam slavnostně předávali občanské průkazy.
Jinak dříve se dokládalo: 2 fotografie, rodný list, oddací list pokud byl člověk vdaný/ženatý a to i přesto, že již záznam o stavu měl v předešlé občance. Chodilo se žádat na VB.

J.Mecir

já mám, určitě musíš přijít se zákonným zástupcem, ten musí mít občan. průkaz a ty musíš mi rodný list a zaplatit 50,–