mistia

Máte někdo zkušenosti s reklamací výrobku ,když firma je v insolvenčním řízení?Na koho se obrátit?Kontakt na fir.zrušen.

Odpovědi
Drap

Dá se předpokládat ýe reklamaci nebude mít kam podat a nikdo ji zřejmmě ani nevyřídí, Naděje by byla v ton případě, že výrobu i firmu převezme nová firma i se všemi závazky. U meněích firem se ale toto stává zřídka kdy,

Jambalaya

Můžete se zkusit podívat do výpisu z obchodního rejstříku, co se z onou firmou děje a obrátit se z konkrétním dotazem na osobu, která má pověření za firmu jednat např. likvidátor, konkurzní správce apod.
Jedná-li se o kvalitní výrobek, je pravděpodobné, že záruční opravy a výrobu někdo převezme.

Pokud jde o firmu, která zboží jen prodávala, máte u některých výrobků možnost uplatnit záruční opravu v autorizovaném servisu a prodejce k tomu vůbec nepotřebujete. Typicky je to tak téměř u veškeré elektroniky. Nevím ale, zda je to Váš případ.