lukas.zmizik

máte někdo zkušeností s praním prádla v mýdlovém slizu?

http://www.eko­zivot.cz/ekodo­macnost/navod-na-vyrobu-mydloveho-slizu/
chtěl bych se o to pokusit, tak at vím, do čeho jdu

Nejlepší odpověď
hanulka11

Dříve se pralo v mýdle s jelenem hodně , strouhalo se na struhadle, prádlo se dobře vypralo .. Ale nyní už jsem moc let v něm neprala – vlastně co mám automatku.

Další odpovědi
briketka10

jelen a měkká voda vypere úplně všechno !!
doma mám tvrdou, ale na chatě byla, jako ze studánky..

Drap

Ze skizen přímo ne, ale když jsme měli děti malé, vařili jsme si z přepáleného tuku z kuchyně, loje a podobných věcí vlastní mýdlo. Zkušenosti a výsledky uplně nejlepší

pusinka50

Jádrovým mýdlem se kdysi v naší rodině pralo a jen tím, protože bylo nejlevnější. I já jsem si s ním v teenagerovském věku přepírala ručně prádlo. Každopádně jsi mi to připomněl a návod vyzkouším v automatce

terry

Prý to špatně pere mastné. Třeba skvrny od masti nebo oleje či másla.