Tw!st

Máte někdo zkušenosti s podáním daňového přiznání online?

Zdravím, mám čas už jen do konce března na podání daňového přiznání. Mám jej vypracované v elektronické podobě od své účetní. Je nějaká možnost podat jej přes internet, než zdlouhavě to řešit na FÚ? Mám ten úřad celkem daleko od domu, tudíž bych preferoval to pohodlně podat přes internet, za předpokladu že zde je taková možnost. Děkuji.

Odpovědi
JájsemRaibek

Ano, mám s tím dobrou zkušenost.
Na stránkách MF si najedeš na správný tiskopis a ten vyplníš. Trošku to dělá zmatek pokud máš víc příjmů, protože to vyplňuješ v příloze-tabulce a ta se sama zkopíruje do dap. Pokud to vyplníš v dap, což ti také dovolí a následně to vyplníš i v tabulce jednotlivých příjmů, tak se ti to vše zdvojnásobí!
Nakonec po kontrole máš možnost víc věcí.
Vytisknout a klasicky podepsat a odnést na FÚ, odeslat přímo na FÚ a elektronicky podepsat nebo prostě jen odeslat. V posledním případě však na konci vytiskneš dokument, který podepíšeš, kde stvrzuješ, že dap je tebou podané a je správné a takto (s neověřeným podpisem) podepsané+pozor-vyplněné údaje-jméno, datum atd. podepíšeš a odešleš (stačí obyčejně) na příslušný FÚ.
A je to hotové.
Přílohy jako potvrzení atd., stačí vyfotit foťákem, mobilem apod. a vložit jako přílohu, to vše se odešle.
Není to složité a výhoda je, že to počítá samo a správně tedy pokud zadáš správně údaje. Je tam i kontrola, kde pokud něco nesedí, tak tě to upozorní.

autacek

Záleží na tom, v jaké elektronické podobě. Pokud máš soubor pro elektronické
podání, nahrej jej sem https://adise­po.mfcr.cz/adis­tc/adis/idpr_e­po/epo2/spol/sou­bor_vyber.faces a podej, (elektronicky musíš podat též vždy, pokud máš zřízenou datovou schránku). Podání je třeba podepsat, před podáním ti to nabídne varianty, pokud nemáš žádný z podpisů, vyber možnost nepodepisovat a vytisknout potvrzení o podání, které podepíšeš ručně a zašleš do 5ti dnů od podání na finanční úřad – nejlépe doporučně.

Pokud se tě povinné elektronické podání netýká, můžeš dokument od účetní (pokud je například v pdf), vytisknout, podepsat a poslat doporučeně na FÚ, akorát je to víc stránek a za dražší poštovné.

Ještě je tu možnost postupovat jako v prvním odstavci, s tím, že do příslušného formuláře si data přeťukáš ručně.