Kelt

Máte někdo zkušenosti s opravou elektrozboží s prodlouženou zárukou?

Koupil jsem v OKAY žehličku s zárukou 2 roku a připlatil jsem si prodlouženou záruku na 3 roky. Uplynuly 2 roky od zakoupení výrobku, před týdnem začala žehlička smrdět, jako by se v ní něco pálilo, tak jsme se to snažili opravit. Vydal jsem se s výrobkem a smlouvou do prodejny a reklamaci a prodavač mi řekl, abych vyplnil příslušný formulář na internetu. To jsem učinil, měli se mi ozvat do 2 dnů, zatím bez odpovědi. Další možností je telefon, tam je namluvený vzkaz s odkazem a příslušné stránky na internetu, no a konečně další možnost je napsat mail na uvedenou adresu. To jsem učinil a čekám, co se bude dít, respektive, zda se bude něco dít. Proto se ptám, zda má někdo podobnou zkušenost, zda se něco dělo a kdy se ozvala druhá strana a kterou formu komunikace je nejlepší zvolit.
Děkuji

Odpovědi
Roman71

Podobnou zkušenost sice nemám, ale to, co popisujete, se mi vůbec nelíbí.
Jednak takzvaná „prodloužená záruka“ není nic jiného než pojištění. Jestli vám prodejce tvrdil něco jiného, potom vás oklamal. A potom by měl mít prodejce s pojišťovnou poskytující „prodlouženou záruku“ dohodu, kam se budou v rámci pojištění posílat výrobky na opravu.

Prodejce by vám měl výrobek převzít stejným způsobem jako při zákonné reklamaci (během 24 měsíců) a místo záruční opravny odeslat výrobek do opravny, kterou uvede pojišťovna. To jde úplně mimo vás. Ve výjimečných případech vás pojišťovna bude kontaktovat, abyste si výrobek nechal opravit v běžné opravně s tím, že vám náklady na opravu pojišťovna proplatí.

Problém ale je, že podmínky má každá pojišťovna poskytující „prodlouženou záruku“ odlišné, ale musí splňovat jisté nároky dané zákonem o pojištění. Pokud to bude možné, zjistěte si všechny potřebné informace dřív, než k pojistné události dojde, abyste se měli lidově řečeno čím ohánět.